אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk

אילנה אבן טוב - ישראלי


נולדתי בתל אביב, והיא תבנית נוף ילדותי ונעורי. כיום אני גרה בחיפה. בין לבין חייתי כעשר שנים עם משפחתי בארה'ב. הנופים השונים של חיי השפיעו על יצירתי. ברבים משיריי, לילדים ולמבוגרים, יש  זיקה לבני משפחתי, והם נכתבו בהשראתם. בָּנַי, יגיל רונן ויובל רונן, שותפים גם בבגרותם ליצירתי: יגיל בצילומיו לספרַי,  ויובל בתחום ההלחנה לשירי.

בני, סגן רונן ישראלי, נהרג בעת מילוי תפקידו. ספרי  והדשא שר בכפות רגלי מוקדש לזכרו.

הקריאה היא מקור שפע נוסף בחיי וביצירתי. מאז שאני זוכרת את עצמי הרביתי לקרוא. בילדותי ובנעורי גם כתבתי, שירה בעיקר. אך גם יומן. חזרתי אל הכתיבה האישית בתקופה מאוחרת יחסית בחיי, לאחר שנות לימודים ארוכות, גידול משפחה והוראה בתחום הספרות.

ב-1983 ראה אור ספר שירי הראשון זנבה האדום של הקשת, שזכה בפרס זאב לספרות ילדים.

פרסמתי מאז ספרי שירה לילדים ולמבוגרים ושלושה ספרים בטיפוח תהליכי קריאה וכתיבה יצירתית, שהוא תחום התמחותי.

מ-1978 הנחיתי מפגשים בכתיבה עם ילדים, בני נוער ומבוגרים מטעם משרד החינוך, ובמסגרות אקדמאיות שונות. בעקבות פרויקט בכתיבה עם נוער יוצא אתיופיה, שנמשך כחמש שנים, ראה אור ספרי תנו לי לדבר – כתיבה יצירתית עם נוער יוצא אתיופיה.

מאמריי בתחום ספרות ילדים וכתיבה יצירתית ראו אור בכתבי עת רבים. חלק משירי תורגמו לאנגלית.  זכיתי בפרס יצירה בספרות מטעם קרן תרבות חיפה, ובמענקי יצירה רבים.