אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk

פרס דףדף

אני שמחה ונרגשת לפתוח את טקס הענקת פרס דףדף הראשון לספרות ילדים. נכחתי בטקסים רבים, הן כמקבלת פרס , והן כשופטת , אבל זו הפעם הראשונה שאני מעניקה פרס וחווה חדווה ממין חדש - חדוות נתינה. במציאות ,שבה התרבות הישראלית זוכה לפרורים זעירים מהתקציב המדינה וספרות הילדים נמצאת אי שם בסוף התור, זהו עונג כפול ומכופל.

אתר דףדף נולד לפני 12 שנים במטרה כוללת לקדם את ספרות הילדים האיכותית :
לעודד קריאת ספרים איכותיים לילדים ולנוער .
ליצור סביבה אינטרנטית המעוררת התעניינות בקריאה.
להעמיק את ההיכרות עם סופרים ומאיירים לילדים.
לחזק את מרכזיותה של ספרות ילדים בישראל.
במרוצת השנים נשארו המטרות כשהיו הדרכים להשיג אותן השתנו עם הזמן, בד בבד עם השינויים שחלו באינטרנט, ועם צבירת ניסיון והפקת לקחים שלנו. מאות אלפי גולשים בכל הגילים נהנים מהאתר בכל שנה והמוניטין שרכש דףדף לעצמו הוא שכרנו, המקיימים ומפתחים אותו, באהבה וללא מטרות רווח כספי.
אני מבקשת להודות בהזדמנות זו לחברי מערכת דףדף, שמלווים אותי מזה שנים, במקצועיות ובחברות , מתוך הכרה בחשיבותו של האתר -: תודה מקרב לב לנירה לוין, שכותבת ביקורות על ספרים חדשים מדי חודש וכבר העמידה לרשות הציבור מאגר המלצות עצום. תודה לחוקר ספרות הילדים יחיעם פדן, לסמדר אייל ממכללת לוינסקי, ולסופרת שהם סמיט. השתתפותכם בעריכת האתר חשובה בעיני לאין ערוך ואני שמחה על ההזדמנות להודות לכם.

תודה נוספת שלוחה לד'ר איה מרבך ולד'ר רחל עזוז, המתמידות בהכנת הפעלות בעקבות ספרים.
ותודה מיוחדת לד'ר יעל דר מאוניברסיטת ת'א, למירב סלומון מבצלאל ולמאיירת לבתיה קולטון, שנענו לפנייתי והצטרפו לוועדת השיפוט.

נימוקי השופטים פורסמו באתר זה מכבר .כל מי שנמצא כאן קרא אותם, ללא ספק ולא אחזור עליהם. אני שמחה על ההחלטה לבחור בספרה של תמי שם טוב אני לא גנב מבין הספרים המועמדים הרבים שהגיעו לוועדה ומסכימה אתה בכל לבי. זכינו להעניק את פרס דףדף הראשון לספר נהדר.
תודה רבה לכל מי שטרח ובא היום לכאן, לכבוד הספר הזה.

נירה הראל 
סינמטק ת'א , 1 בפברואר 2013