אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk

ג'ינקס

מאת: סייג' בלקווד
מאנגלית: מאירה פירון
ידיעות אחרונות ספרי חמד, טל-מאי 2014
349 עמוד, לא מנוקד


ג'ינקס, שאנשי-זאב הרגו את אביו ושדונים חטפו את אמו, חי עם הוריו החורגים באחת מקרחות היער באוּרְוואלְד. הוריו החורגים לא זו בלבד שגזלו ממנו את הבית שהיה שייך להוריו, אלא - כשהתברר שסכנת רעב מאיימת על תושביה של קרחת היער - הסכימו ביניהם שהוא פשוט מיותר. אביו החורג של ג'ינקס ניסה להיפטר ממנו ביער, אבל למזלו של ג'ינקס התערב לטובתו מכשף והציל אותו הן מאביו החורג והן מטרולים מבעיתים שעברו בסביבה. כך החל פרק חדש בחייו של ג'ינקס. 

הסיפור, שכמה משורשיו בקעו מסיפורי עם ומעשיות מוכרות (בין היתר הנזל וגרטל וכיפה אדומה), הוא פנטזיה רכה המתקדמת במתינות, שעניינה הגלוי הוא סודות, קללות ומסתורין, קסמים ומעשי כישוף, אך ברבדיה הסמויים היא מתחככת בסיפורי חניכה ועוסקת במורכבותם של בני האדם וביחסים ביניהם, בערכים כמו הגינות, חברוּת ואומץ ובהתמודדות עם טלטלות החיים. אחד המפתחות להבנת הסיפור הוא רגישות להבדלי משלב המעידים על מוצאו ועל ייעודו של אחד הגיבורים. 

ג'ינקס
מתאים לבני תשע עד שתים עשרה.
נירה לוין