אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
 

עדנה קפלן הגלר

העופר
מאת מרגורי קינאן ראולינגס
הוצאת נ.טברסקי בע'מ. 
הדפסה ראשונה 1948, הדפסה שניה 1949 , הדפסה שלישית 1952

זהו ספר מצהיב משנים ומקריאה חוזרת בו. 
הספר מספר על הנער ג'ודי, בן יחיד שנולד להוריו ,פני ואורה, כשהיו כבר מאד מבוגרים ולאחר שילדים שנולדו להם לפניו היו חלשים מאד ומתו סמוך ללידתם.
המשפחה הקטנה גרה בבדידות בסבך היער, מרחק רב מישוב גדול, במדינת פלורידה של פעם, בשטח מלא חיות פרא, ביצות, יערות ונהר רחב ידים.
במרחק רכיבה של מספר שעות ,גרה משפחת פורסטר הקולנית ומרובת בנים מגודלים,למעט הצעיר, הנער עופקש, אשר גופו היה עקום אך נפשו יפה וישרה. עופקש היה חברו הטוב של ג'ודי ולו חיות מחמד רבות שהביאו לו אחיו ,לשעשעו. גו'די כמה אף הוא לחיה שתהיה רק שלו, לגדלה ולאוהבה, אבל אמו מתנגדת לכך בתוקף.
ההזדמנות נקרית לגו'די כאשר הוא ופני יוצאים לצוד את טרפון ,הדוב הזקן, ונחש צפע ענקי מכיש את פני. האב מצליח, בשארית כוחותיו ,להרוג איילה ולהשתמש בכבד שהוא מוציא מגופה המת על מנת לספוג את הארס האיום ולהינצל.
מתוך הכרת תודה על הצלתו, מתמודד פני עם התנגדותה של אורה, ומרשה לג'ודי לגדל את העופר שנשאר בסבך וחיכה לאמו שמתה.
סיפור אהבתו של ג'ודי לעופר, החיים ביער, יחסי השכנות, החברות ,לצד הרפתקאות - דרכי הדובים, השועלים, ריקוד העגורים, השיטפון הגדול -מתוארים ביד אמן אוהבת ויוצרים ספר מכמיר לב, אהוב לאורך שנים.

עדנה קפלן הגלר