אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

נעמי בן גור : שאלות ותשובות

מתי התחלת לכתוב?
התחלתי לכתוב כשעוד לא ידעתי לכתוב. כילדה קטנה בגן הילדים הייתי מחברת לעצמי סיפורים בראש. מיום שידעתי לכתוב, כתבתי, בבית, בבית הספר – מתחת לשולחן. יום אחד תפש אותי המורה לספרות בתיכון, שלמה סקולסקי, שהיה בעצמו סופר ומשורר. במקום להעניש אותי הוא שמח והתעניין, וביקש שאביא לו מהבית את המחברת הסודית שלי. לא הסכמתי. עד היום אינני אוהבת להראות מה שנמצא אצלי בכתיבה.

האם אהבת לקרוא?
ילדותי הייתה מרופדת בסיפורים. אמי עבדה עם יצחק לבנון,   אצלנו בבית. לבנון היה קורא מתוך ספר באנגלית ומייד מתרגם לעברית, ואמי הייתה מדפיסה במכונת כתיבה גדולה ושחורה. אהבתי לשבת אתם ולהקשיב לסיפורים שהיתרגמו.
ביתנו היה מלא ספרים. מדי פעם היה בא אלינו סוכן ספרים של ספרית פועלים, מניח על השולחן בסלון תיק חום, גדול  ומוציא מתוכו ספרי היסטוריה, אנציקלופדיות, ספרי קריאה, פרוזה ושירה. שולחן הזכוכית הגדול שבסלון התכסה בספרים. היפים מכולם היו ספרי הילדים, עם כריכות  מאויירות וצבעונית. אבי היה קונה מהסוכן ספרים לספרייה שבבית, וספר בשבילי. ביקורו של סוכן הספרים היה בשבילי יום חג והוא זכור לי עד היום כחוויה מיוחדת. כשידעתי כבר לקרוא, הייתי בולעת ספרים ,עד שאמי היתה מגרשת אותי החוצה, לשחק.  
כל מה שאני כותבת קרה במציאות.אלא שישנה  מציאות חיצונית וישנה  מציאות פנימית, של מחשבות, דמיון, ורגשות. את המציאות הפנימית אני רואה במה שאני מכנה 'משקפי הנפש'.  
 
כמה זמן נמשכת כתיבת סיפור? 
כתיבה היא תהליך, דומה לצמח. בהתחלה יש גרעין. משקים, עודרים. צומח נבט. ממשיכים לטפח ו הצמח גדל, מלבלב עד שהוא נותן פרי. אני כותבת, מניחה לפרק זמן, חוזרת אל מה שכתבתי, מוחקת, מוסיפה, משנה, עד שאני מרגישה שהיצירה מבחינתי שלמה ויכולה לצאת לדרכה. ההחלטה הזו קשה, כי אפשר לשפר בלי סוף. 
אנשים רואים סיפור קצר או שיר וחושבים, מה הבעיה, כמה זמן כבר לוקח לכתוב כמה שורות כאלה?. אבל צריך למצוא את המילים הנכונות, את התיאורים, את המשפטים, לדאוג שיזרמו בקצב ובצליל הנכונים. זה מה שעושה את ההבדל בין כתיבה דיבורית לכתיבה ספרותית. 
האם את רוצה לכתוב למבוגרים?
לא. טוב לי בעולם הספרים  לילדים, בעיקר צעירים, שבהם הסוף תמיד טוב. בספרות למבוגרים, כמו בחיים, הסוף לא תמיד טוב.