אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

עדנה קרמר

אני בת קיבוץ עין השופט וחיה בו גם היום. נולדתי ב 1937, השנה בה נולד הקיבוץ כאחד מישובי חומה ומגדל. גדלנו בבית ילדים בקיבוץ הולך ונבנה שיוצר לילדיו עולם עשיר של חיי תרבות וחברה, לימודים בדרכים של גילוי ויצירה, טיולים בחיק הטבע, קייטנות על חוף הים. הזמן המועט שביליתי בחדר ההורים ובחדרה של סבתי היחידה, העניק לי פרטיות שחסרה לי בחיים המשותפים. לימודי התיכון שלי היו ב'מוסד הרי אפרים' עם הקמתו. מלבד לימודים, חיינו בו במסגרת 'חברת נעורים' פעילה ותוססת. הדרכתי בתנועת השומר הצעיר, והרביתי להיעזר בסיפורים לצורך הפעולות. כל אלה השפיעו על יצירתי.

כילדה אהבתי לקרוא, לכתוב שירים ולספר סיפורים. בבגרותי המשכתי לכתוב לצד עבודתי. הקמתי משפחה בקיבוץ והיא היתה לי מקור השראה. לאחר לימודי הוראה במכללת אורנים עסקתי בחינוך והוראה והשתלבתי בחיי התרבות והחברה כפעילה בוועדות ובכתיבת מחזות וטקסטים לאירועים. שיריי הראשונים לילדים התפרסמו בעיתון 'משמר ילדים' ולאחר מכן בספר הביכורים שלי 'חלום של צבעים'.

עיסוקי בכתיבה לילדים הוביל אותי בהמשך דרכי לעריכת ספרים לילדים בספרית פועלים ולהוראת ספרות ילדים במכללת אורנים. במכללה גם פיתחתי עם צוות המורות את מרכז מרים רות לספרות ילדים שריכזתי במשך שנים רבות. במקביל לעבודתי באורנים ובבית ההוצאה, הופעתי כמספרת סיפורי עם במסגרת קרן קר'ב ובמסגרות אחרות, הכתיבה הספרותית היתה בשעות הפנאי. כל עיסוקיי התחברו זה לזה ותרמו להעשרתי ככותבת - מפגשיי עם ילדים, סופרים, עורכים, מאיירים, גננות ומורים, כתבי יד וספרים.

בשנת תשע'ה (2016) זכיתי בפרס דבורה עומר על מפעל חיים בספרות ילדים ועם פרישתי מאורנים הוענק לי תואר יקירת אורנים על תרומה רבת שנים לספרות ילדים. גם היום, לאחר פרישתי מהעבודה, אני ממשיכה לכתוב, לספר לקטנים וגדולים ולתרום לחיי התרבות של הקהילה.