אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

חגית בנזימן

חגית בנזימן נולדה ב-1940 בכפר שמריהו וגדלה ברמת גן להוריה חוה ומשה אטר, שהיה (בין השאר) איש-לשון ומתרגם, וחרז לשלושת ילדיו שירים משעשעים כשהוא חושף בפניהם את אוצרות הספרות והשירה העולמית ומכמני הלשון העברית. לאחר שהשלימה את לימודיה באוניברסיטה העברית לתואר ד'ר לפסיכולוגיה קלינית, החלה חגית לכתוב ספרי ילדים.
ספרה הראשון, 'כשאמא היתה קטנה', יצא לאור ב-1977 וסימן את גישתה בכתיבה לילדים: חגית הביאה לספרות הילדים את קולו של הילד נטו, כפי שהוא חווה את המציאות היומיומית הסובבת אותו. בכותבה בגוף ראשון, מפי ילד, הפכו שיריה את נקודת ראותו של הילד ללגיטימית – כולל דברי ביקורת כלפי מבוגרים בכלל והורים בפרט. גם יחסי אחאים, פחדים ומשאלות של ילדים בוטאו בשיריה באופן ישיר. מאז פרסמה חגית 25 ספרים, 19 מהם לילדים, כולם בחרוזים (לבד מאחד) בהם ואריאציות על אגדות ילדים מוכרות המביאות מסרים חדשים, אנושיים וחברתיים – מסרים של אהבה, מסירות, יחסי אחווה ודרכים ליישב מחלוקות. על ספרה 'כשנוסעים לארץ אחרת' זכתה בפרס זאב. ספרה האחרון עד כה (אפריל 2015) הוא 'קרילוב- כל המשלים' – נוסח עברי חדש, רב היקף, למשליו של הקלסיקון הרוסי הגדול, השומר על טעמם המקורי ומתבל אותם ברוח ישראלית עכשווית.
בעיסוקה האקדמי התמחתה חגית במבחני אישיות ובמשך שנים רבות לימדה תחום זה במגמה הקלינית של המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית. במקביל, עמדה במשך מספר שנים בראש המגמה לייעוץ חינוכי בבית הספר לחינוך. נולדו לה ולבעלה, העיתונאי עוזי בנזימן, ארבעה ילדים: נעמה, יותם, ראומה ז'ל (נפטרה מסרטן ב-2007) ויובל. לנכדותיה ולנכדיה היא כותבת שירים וברכות מחורזות בכל הזדמנות משמחת.