אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מדליין ל'אנג'ל : מאחורי הספרים

אמת
באחד הימים קראתי באוזני בני, כהרגלי, פרקים מתוך ספר חדש, טרם הופעתו.
כשהגיעתי לפרק שבו מת אחד מגיבורי הספר, הפציר בי בני לשנות את הסיפור ולהשאיר את הגיבור בחיים. אמרתי לו : גם אני לא רציתי שהוא ימות, אבל זה מה שקרה. אם אשנה, זאת לא תהיה אמת, 
האמת אינה קשור בהכרח בעובדות, אמת ועובדות אינן היינו הך. האמת אינה מאשרת את העובדות ואינה סותרת אותן. היא נמצאת מעבר להן. 

מדע בדיוני 

רעיונות שונים ,שהובעו לראשונה בעלילות של ספרי מדע בדיוני ופנטזיה, הפכו למציאות, כעבור שנים רבות, אף שבשעתם הם לא התקבלו על הדעת.  אם אנחנו מסוגלים לחשוב על רעיון, אנחנו עשויים למצוא דרך ליישם אותו. האם ליאונרדו דה וינצ'י לא דיבר על מכונה מעופפת מאות שנים לפני המצאת המטוס?

כתיבה

הדברים הטובים ביותר אינם נכתבים במתכוון. כותב מדע בדיוני או פנטזיה, יגלה עד מהרה שאינו כותב רק על סמך ידיעה או התנסות אישית, כי אם מתוך משהו הרבה יותר עמוק ורחב. זה נכון לגבי 'קמט בזמן'. אין לי מושג למה כתבתי אותו. לא הייתה לי בררה, אלא לעשות זאת ורק בתום הכתיבה הבנתי את המשמעות של כמה מהדברים שכתבתי. 

מתוך דברים שאמרה הסופרת כשזכתה בפרסים  שונים.