אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

יהודה עמיחי : דוד עמיחי על אביואבא שלי, יהודה עמיחי

הזיכרונות שלי מאבא הם בעיקר שהוא תמיד היה שם אוהב ודואג.. אבא עבד כמורה וסיים את עבודתו בצהריים ואני זוכר שכמעט תמיד כשחזרנו מבית הספר הרחנו את הבישולים (אם כי לא תמיד משובחים) שאבא היה מבשל במטבח. החיים עם אבא כילדים היו קסומים ומלאי עניין, בעיקר מכיוון שאבא לא פרש מאיתנו על מנת לעסוק בענייניו ,אלא בניגוד ליוצרים אחרים, הוא שיתף אותנו באופן מלא בחייו ולכן אנו מוזכרים רבות בשירים שונים מפרי עטו

אנו תפשנו חלק מעולמו והוא תפש חלק מעולמנו. אבא היה יכול בקלות לומר לנו 'ילדים, אבא עובד עכשיו, אל תפריעו לי' או לחלופין אבא, שמאוד אהב לטייל ,יכול היה להשאיר אותנו ולטייל ולחוות חוויות לבדו. אך הוא עשה ההפך. הייתי שותף לטיוליו הרבים ולזמן שלו והדבר נעשה באופן טבעי, מכיוון שלאבא הייתה יכולת נפלאה לשלב את ילדיו בחייו ובשיריו ולא לראות בהם מכשול.

. יתרה מזאת, זכורים לי רגעים רבים שבהם אבא היה מוציא נייר מקופל וישן באמצע טיול על מנת לרשום רשמים או שירים ואותנו כילדים מטפסים עליו ועושים כל מה שביכולתנו להפריע לו. וכמובן התגובה הרכה של אבא ,שברוך ובאהבה מבקש מאיתנו רק כמה שניות לא להפריע לו, כי הוא צריך לרשום משהו. וכך אבא בעצם הפך אותנו לשותפים מלאים בחייו: בשמיעת מוסיקה קלאסית שכה אהב, בטיולים ליערות הרי יהודה וביום יום במידה כה רבה שלעיתים אני קורא שירים שלו ויודע בדיוק מתי נכתב השיר ובאילו נסיבות, כי הרי הייתי שם.

ולכן, לסיכום, בגלל היחסים הכל כך קרובים והשיתוף בחייו, אבא עדיין מהווה חלק אינטגרלי וחשוב בחיי ותרומתו לעיצוב מי שאני כיום ,היא עצומה .
דוד עמיחי