אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הארייט ביצ'ר סטואו

הסופרת האמריקנית הארייט ביצ'ר סטואו נולדה בשנת 1811 והתפרסמה בזכות ספרה אוהל הדוד תום. לספר הייתה השפעה גדולה על דעת הקהל בארצות הברית נגד  העבדות, שהייתה נהוגה באותם ימים. הוא פורסם תחילה בהמשכים בעיתון וכשראה אור כספר, זכה להצלחה מיידית.  הספר אוהל הדוד תום  יצא לאור בשנת 1852, כשמונה שנים לפני פרוץ מלחמת האזרחים בין מדינות הצפון ובין מדינות הדרום וזכה להצלחה מיידית. הספר מגולל את פרשת חייו הקשים של  עבד שחור , שמת ביסורים ולא זכה לצאת לחופשי . מספרים כי הארייט ביצ'ר סטואו אמרה: 'לא אני כתבתי את אוהל הדוד תום. אלוהים הכתיב לי את הסיפור ואני רק רשמתי את המילים מפיו'. לאחר שספגה ביקורת מצד תומכי העבדות, לפיה הספר אינו מבוסס על עובדות, היא פרסמה את הרקע העובדתי לסיפור. 
מלחמת האזרחים  באמריקה התחוללה בין מדינות הדרום, שהיו בעד המשך קיום העבדות , ובין מדינות הצפון שדרשו לשים לה קץ.  במרוצת המלחמה פגשה הסופרת את אברהם לינקולן, הנשיא ה16 של ארצות הברית, שבזכותו בוטלה העבדות ,וסיפרו שהוא אמר לה בבדיחות הדעת 'אז את האשה הקטנה שכתבה את הספר שהתחיל את המלחמה הגדולה'. בתום המלחמה  שהסתיימה בניצחון מדינות הצפון ובביטול העבדות, נורה לינקולן בידי מתנקש ומת. ביצ'ר סטואו חייתה עד גיל 85. ואילו אוהל הדוד תום היה לרב מכר עולמי וחי שנים רבות אחריה. תערוכת עטיפות של הספר תפורסם בקרוב.