אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

שלום עליכם

הסופר שלום עליכם נולד באוקראינה בשנת 1859. שמו האמיתי היה שלום רבינוביץ'. הוא היה סופר מהולל שכתב בעיקר ביידיש ונחשב לגדול ההומוריסטים היהודיים . כבר בילדותו אהב להצחיק את חבריו ב'חדר' שבו למד. יצירתו הספרותית הראשונה הייתה 'אוצר הלשון של האם החורגת', שבו כינס את הקללות של אימו החורגת. בנעוריו קרא את הספר 'רובינזון קרוזו' ובהשפעתו כתב את הסיפור' רובינזון היהודי'. על הסיפור הראשון מפרי עטו , 'שתי אבנים' , חתם בשמו האמיתי, אבל על כל יצירותיו האחרות חתם בשם הספרותי שבחר לעצמו: שלום עליכם. מגיל צעיר פרסם מאמרים, סיפורים , מחזות ופיליטונים,
 חלקם ברוסית ובעברית ומרביתם ביידיש. בסגנון מיוחד, ששילב חמלה וביקורת, כתב סיפורים על רקע חיי היהודים בעיירות שבמזרח אירופה, המתמודדים עם קשיי הפרנסה ועם השינויים שחלים בעולמם. 
הסדרות הספרותיות הידועות מפרי עטו, שזכו לעיבודים רבים לתאטרון ולקולנוע: סיפורי מנחם מנדל וטוביה החולב. שלום עליכם אהב ילדים וכתב סיפורים גם בעבורם. הידועים שבהם: הדגל, האתרוג, האולר, השעון. 
מרבית כתביו תורגמו לעברית בידי י'ד ברקוביץ', חתנו ובידי אריה אהרוני. בתל אביב הוקם 'בית שלום עליכם' המטפח את שפת היידיש ואת תרבותה, ובו מוזאון, המציג מסמכים ומוצגים הקשורים בחיי הסופר וביצירותיו. גם באוקראינה משמרים את זכרו . בעיירה אומן נקרא רחוב על שמו, ופסל  בן דמותו ניצב ברחוב ראשי בקייב ,הבירה. 
שלום עליכם מת בארצות הברית בשנת 1916 . [