אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

דבורה עומר : שאלות ותשובות


איפה נולדת?
נולדתי בקיבוץ מעוז חיים, שהוקם לפני קום המדינה, בעמק בית שאן.

מה אהבת לעשות כשהיית ילדה?
כשהייתי ילדה, אהבתי מאוד לקרוא ולחלום. בכיתה שלי היו רק ארבעה ילדים ולא תמיד היה לי עם מי לשחק, אבל זה לא הפריע לי. הייתי משוטטת בקיבוץ וממציאה סיפורים דמיוניים  על עצמי. המצאתי שאני ילדה מסכנה, בלי בית ובלי אוכל וקטפתי מלפפון בגן הירק של הקיבוץ כדי להשביע את התיאבון הדמיוני שלי.

איזה מין ספרים אהבת לקרוא?
בעיקר אהבתי לקרוא ספרים עצובים, כמו הספר 'באין משפחה' מאת הסופר הצרפתי הקטור מלו, וגם ספרים על מקרים אמיתיים  כמו 'אנשי בראשית' מאת הסופר העברי אליעזר שמאלי. הספר הכי אהוב עלי היה 'הלב' מאת הסופר האיטלקי דה-אמיציס.

מתי התחלת לכתוב?
התחלתי לכתוב כשהייתי בת שמונה. כתבתי יומן על מה שקרה לי בכיתה הקטנה שלי. המשכתי לכתוב מכתבים. כתבתי, מתוך געגועים לאבא שלי שעבר לגור בקיבוץ אחר, וגם לאמא שלי, שנהרגה כשהייתי בת אחת עשרה. המשכתי לכתוב יומן עד גיל 17. אבא שלי משה מוסנזון, שהיה עורך השבועון של תנועת 'הנוער העובד', עודד אותי להמשיך לכתוב. כשהפכתי למורה, התחלתי לכתוב לילדים ומאז פרסמתי ספרים רבים.

מהו הספר האחרון שכתבת, עד היום?
הספר האחרון שכתבתי עד היום הוא 'אהבת איתמר', שהוא המשכו של הספר 'הבכור לבית אב'י'. זהו סיפור אהבה, המבוסס כקודמו על אירועים אמיתיים. הספר מספר על המאבק העיקש שניהל בן ציון, בנו הבכור של אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית, כדי לממש את אהבתו ללאה אבושדיד היפה. לאחרונה המחזתי את הספר. ההצגה תועלה בתיאטרון לילדים ולנוער.