אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

נורית זרחי : שאלות ותשובות

מתי התחלת לכתוב? 

התחלתי לכתוב שירים עוד לפני שידעתי לכתוב. אנשים אחרים כתבו את מה שאמרתי. אז לא חשבתי שיש בזה משהו מיוחד. חשבתי שכולם כותבים את מה שהם חושבים. כשגדלתי, המשכתי לכתוב, ובגיל 9 זכה סיפור שלי בתחרות מטעם העיתון דבר לילדים, אף על פי שעורך העיתון חשב שאמא שלי היא זו שכתבה את הסיפור . שנים רבות כתבתי לילדים בלבד, עד שחזרתי לכתוב גם למבוגרים.

מה ההבדל בין כתיבה לילדים ובין כתיבה למבוגרים?
מבחינת הסופר אין הבדל. כתיבה לילדים היא כמו כל כתיבה. כמו שלתפור בגד לילדים זה לא יותר קל מאשר לתפור בגד למבוגרים, כך לכתוב סיפור או שיר לילדים, זה לא יותר קל מאשר לכתוב למבוגרים. סיפורים לילדים צריכים להיות פשוטים ומעניינים, ורצוי שיהיה בהם הומור.

במה עוסקים ספרי הילדים שלך?
הספרים עוסקים בנושאים שהיו קרובים ללבי במשך השנים - מה זה להיות ילד, מה זה להיות מאושר, מה מעניין בחיים. אף פעם לא הרגשתי שקל להיות ילד. קשיי הילדות שלי משתקפים בספרים. הייתי יתומה מאב מגיל צעיר, ולאמא שלי היו קשיים כלכליים. בגרעין הסיפורים שכתבתי נמצאת האמת שלי. העיצוב האמנותי איפשר לי להשלים אותם באמצעות הדמיון.