אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

דויד גרוסמן

כל הזכויות שמורות לצלם קובי קלמנוביץ'
'נולדתי בירושלים, בשנת 1954 בשכונה קטנה שנקראה קריית יובל. אבא שלי היה נהג אוטובוס ואמא הייתה עקרת בית.יש לי אח אחד, צעיר ממני ושמו ניר.למדתי בבתי ספר בירושלים ומגיל צעיר מאוד השתתפתי בתוכניות רדיו.אחר כך הייתי בצבא ואחר כך למדתי באוניברסיטה והתחתנתי עם מיכל. נולדו לנו שלושה ילדים, יונתן, אורי ורותי. כתבתי 12 ספרים לילדים צעירים, ביניהם סדרת ספרי איתמר. לילדים קצת יותר גדולים, מגיל 10 בערך, כתבתי את הספר דו קרב.לנערים ולנערות כתבתי את הספרים  מישהו לרוץ איתו, יש ילדים זיג זג. כתבתי גם ספרים למבוגרים. אני מקווה שתיהנו מהספרים שלי '. 
עד כאן מה שכתב  הסופר דויד גרוסמן על עצמו. ואנחנו מוסיפים: -   שם הסיפור הראשון שפרסם גרוסמן הוא 'חמורים' . הסיפור פורסם בשנת 1979. כשהיה בן 25  . מאז  כתב גרוסמן ספרים רבים למבוגרים, לילדים ולבני נוער. ספריו תורגמו ל-30 שפות וזכו בפרסים חשובים בארץ ובעולם.  אחדים מהם עובדו להצגות ולסרטי קולנוע.. גרוסמן אינו מסתפק בכתיבת ספרים. מזה שנים רבות הוא כותב ומדבר בפומבי כדי לקדם את ההבנה ואת השלום בין מדינת ישראל לשכנותיה.
 אורי גרוסמן , בנם של מיכל ודויד , נהרג במלחמת לבנון השנייה..
ב2017 זכה הסופר דויד גרוסמן בפרס מאן בוקר היוקרתי. ספרו למבוגרים 'סוס אחד נכנס לבר' זכה בתואר הרומן הטוב ביותר שתורגם לאנגלית. גרוסמן הוא  הסופר הישראלי הראשון שקיבל את הפרס.
דויד גרוסמן הוא חתן פרס ישראל לספרות 2018

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5108967,00.html

.,לרשימת ספריו לילדים ולנוער