אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

רונית חכם

נולדתי בחדרה בשנת 1950, אחות בכורה למיכל ולאור. היום אני חיה בירושלים, עם בן זוגי אמנון ושלושת ילדינו - אנהית, לי-דויד, ונדיה. מאז שהייתי ילדה אני אוהבת לכתוב. כבר בבית הספר חיברתי סיפורים שירים ומחזות. כשהגעתי לגיל שבו הייתי צריכה להחליט מה אני רוצה להיות, הבנתי שיותר מכל אני רוצה להיות סופרת. וכך, כל בוקר אני הולכת אל מקום העבודה שלי, שהוא שלחן הכתיבה, וכותבת סיפורים. ישנם ימים שבהם אני נוסעת לבתי ספר כדי לפגוש תלמידות ותלמידים. כתבתי גם למבוגרים, אבל במיוחד אני כותבת סיפורים ומחזות לילדים. אולי מפני שאני אוהבת לכתוב על דברים דמיוניים.
מכשפות חביבות עלי במיוחד, מפני שלהן מותר להתפרע ולהשתולל ולעשות כל מה שאנחנו, בני האדם, איננו יכולים לעשות. מבוגרים, כנראה, פחות מאמינים בדברים הדמיוניים האלה מילדים. אני אוהבת לכתוב לילדים, גם משום שבסיפורים לילדים אפשר שהעולם יהיה טוב יותר, שהחלשים ינצחו, שאפשר יהיה לגבור על השדים והמפלצות, שהבלתי אפשרי יהפוך לאפשרי וכל המשאלות יתממשו. אני כותבת במלים שלי גם סיפורים שמצאתי בים הסיפורים, שבו נמצאים כל הסיפורים שסופרו אי פעם בעולם. מרגש אותי לחשוב שמספרים אותם בשפות שונות ובמקומות שונים, וכל בני האדם, באשר הם, מרגישים שהם מבטאים את התחושות, את הפחדים והתקוות שבליבם.