אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אפרים סידון : מאחורי הספרים

עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור 

לחבר שלי היתה הוצאת ספרים. הוא היה כותב בעצמו טקסטים קלוקלים לציורים שרכש בחו'ל ומוציא ספרים. למשל: לציור של צייד מחזיק רובה הוא כתב- שיר אשירה שיר, רובה לי ואיר(כלומר אירה בעתיד) אמרתי לו שזה דבר שלא ייעשה. תשובתו היתה: אתה יכול לעשות את זה יותר טוב? נסיתי להראות לו שאני יכול וכתבתי את עלילות פרדיננד. תגיד לי, השתגעת? הוא אמר והמשיך לעשות את שלו. הסיפור המחורז היה מונח במגרה שלי, עד שיום אחד פנתה הוצאת כתר אל חברי, המאייר יוסי אבולעפיה, ושאלו אם הוא מכיר סיפור שטרם פורסם. וכך יצא הסיפור מהמגרה וזו היתה ההתחלה. 

שירים רעים לילדים טובים 
את הספר הזה הגשתי להוצאת כתר ועורכת ספרי הילדים סרבה להוציא אותו לאור, כי לטענתה השירים בו אכזריים מדי. עשר שנים היו השירים מונחים במגרה, ורק כשעזבה העורכת את תפקידה, הוא יצא לאור וזכה להצלחה עצומה, מה שמלמד שילדים לא נבהלים כשאוכלים להם את אמא. באמת אלף בית זהו ספר שירים לפי אותיות הא'ב. לכל אות יש שיר שכל מילותיו מתחילות בה. למשל: שמעתם שיעולים שואלים שועלים שלושה שבלולים ששותלים שיבולים. באות וו' היה הכי קשה לכתוב. שברתי את הראש, עד שמצאתי.