אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

האחים גרים : מאחורי הספרים

הכרך הראשון של מעשיות גרים יצא לאור בשנת 1812 ובניגוד לכלהציפיות זכה להצלחה עצומה. ההצלחה הלכה וגדלה, למרות הביקורת הקשה שנמתחה על האכזריות והגסות ברבות מהמעשיות, שהפכו לאחד מסיפורי ההצלחה המול'ית בעולם כולו. 
בעקבות האכזריות הנוראה של הנאצים במלחמת העולם השנייה, התנהל בתום המלחמה ויכוח סוער בין מחנכים לפולקלוריסטים, על השפעת המעשיות על רוח הנוער הגרמני.. ואגב, תוך כדי מחקר על עבודתם של האחים גרים, התברר שהם עבדו את הטקסטים ששמעו מפי העם ולא רשמו אותם כלשונם. 
במבוא לקובץ המעשיות המלא בתרגומו של שמעון לוי, שיצא בספרית פועלים, משתמש הפרופסור דוב נוי במונח 'אתנופואטיקה' שהוא חקר הספרות העממית, ומציין כמה אסכולות באתנופואטיקה בת זמננו, העוסקת בחקר המעשיייה:  אסכולה הסטורית- גאוגרפית, המתעניינת בעיקר במוצאה ההסטורי ובתפוצתה הגאוגרפית של כל מעשייה אסכולה פסיכולוגית- מדגישה את הבלתי מודע בטקסט עצמו, ובמי שקורא אותו או מאזין לו, ביחידות או בחברה.  אסכולה מטריאליסטית- מבליטה את העימות את השונות ואת המחאה החברתית במעשייה. אסכולה פונקציונליסטית- מייחסת למעשייה תפקיד מרכזי ביצירת תשתית לתרבות העתיד.