אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

רבקה מגן : שאלות ותשובות

מתי התלת לכתוב? 
כבר בביה'ס היסודי אהבתי לכתוב. 'החיבורים שלך יפים, והדמיון פורה מאד' נהגו המורות לציין ושמרתי את החיבורים בתוך תיק קרטון שהלך ותפח. כעבור שנים, שלחתי בעילום שם סיפור בנושא 'הים' לתחרות ספרותית נושאת פרסים וזכיתי בפרס על שם ד'ר שבי מאור. בעקבות הזכייה הצטרפתי לשבועון 'הארץ שלנו' ולאורך שנים התפרסמו בו כתבות וספורים שלי. 

מאין את לוקחת נושאים לכתיבה? 
לפעמים הנושאים לקוחים מהדמיון, אבל לרוב הם לקוחים מהמציאות . חיי ילדים בבית ובבית הספר היו בשבילי תמיד כר נרחב ממנו דליתי את הנושאים לכתיבתי. לפעמים אני גולשת לזיכרונות ילדותי ומעלה משם נושאים לסיפורי, ולפעמים גם הקוראים, אותם אני פוגשת בבתי הספר ברחבי הארץ, מציעים לי הצעות. כשהצעה מעניינת כובשת את לבי, בא לעולם ספר חדש. 

יש לך סיפור המבוסס על מקרה שקרה בילדותך? 
בוודאי. בסיפור 'הצמיד של אופירה,' כתבתי על נירה שנחשדה בגניבת צמיד זהב. למעשה נירה לא לקחה את הצמיד, אבל הדבר התגלה רק כעבור שנים. עד אז קראו לה 'נירה הגנבת,' הכיתה החרימה אותה, והיא הפכה לקורבן של אלימות גופנית ומילולית. 

כמה זמן לוקח לך לכתוב ספר? 
עד שאני מרגישה שהספר טוב. לפעמים כתיבת ספר נמשכת חודשים ולפעמים שנים. 

איזה ספר אהוב עלייך מבין הספרים שכתבת? 
קשה לי לדרג את האהבה שלי לספרי. כשם שקשה לי לדרג את אהבתי לבני משפחתי. לאחר שהשקעתי בכתיבתם כל כך הרבה, אני מרגישה מחוברת אל כל אחד מהם ורואה בהם את ילדי הרוחניים. 

באילו פרסים זכית?
פרס 'שב'י מאור' על 'איש המעלות' 1971 פרס 'אשמן' על 'הצמיד של אופירה' 1980 פרס 'זאב' על 'האם אגלה למור' 1997 פרס 'הצילינדר הנודד' מטעם 'אומנות לעם' 1998