אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מירה מאיר : שאלות ותשובות

מה היה שמך בתעודת הלידה שלך? 
מרים מרלנה 

מתי התחלת לכתוב? 
בערך בכיתה ג', אבל עוד לא הייתי סופרת... כתבתי כל מיני שירים מצחיקים על המורים שלי וחומר למסיבות הכיתה. ואחר כך זה נמשך... מה היו הקשרים שלך עם נחום גוטמן? פגשתי את נחום גוטמן כשעבדתי בספרית פועלים והתרגשתי מאוד, כי מאז ילדותי אהבתי את ציוריו ואת סיפוריו. כשגמרנו לעבוד על הספר שצייר, הוא שאל אותי אם אסכים לראות ציורים שלו ואולי יהיה לי רעיון מה לעשות בהם. הסכמתי. באתי אליו הביתה, ראיתי את הציורים הנפלאים שלו, ופתאום הרגשתי שהם מדברים אלי. בחרתי ציורים אחדים וכתבתי שירים. העבודה איתו הייתה כיף. כך נולד הספר 'אני אוהב לצייר'. 

מניין באים הרעיונות לכתיבה? 
זו שאלה קשה. הרעיונות באים ממקורות שונים: מדברים שקרו לי, שקרו לילדי, או לחברים שלי, מעורבים במחשבות, חלומות, תקוות, פחדים, רצונות ועוד הרבה דברים. הכל יוצר מין תבשיל מעניין. 

למה את כותבת? 
אני לא יכולה אחרת. 

איך את בוחרת מאיירים? 
יש לי מזל שאני עובדת בהוצאת ספרים, ובעבודה זו מכירים הרבה מאיירים ולומדים לדעת מה הסגנון של כל אחד. אני מחפשת את המאייר שמתאים לאווירה של הספר. 

אילו פרסים קיבלת? 
ספרי 'אני אוהב לצייר' זכה בכמה פרסים: פרס אסתר רבינוביץ' פרס זאב עיטור אנדרסן כמו כן קיבלתי את פרס זאב על מפעל חיים