אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

איניד בְּלַייטון : שאלות ותשובות

התצלום נסרק מתוך הדיילי טלגרף
איך הפכתי לסופרת? 
מגיל צעיר מאוד אהבתי להמציא סיפורים יותר מכל דבר. הייתי חולמת אותם ואף שהיו מעורבבים, היו לכל סיפור התחלה, אמצע וסוף ויכולתי לכתוב אותם כשהתעוררתי. קראתי ספרים רבים והתאמנתי בכתיבה. כתבתי יומן, ומכתבים לאנשים אמיתיים ולאנשים דמיוניים. 

מניין שאבתי רעיונות לספרים? 
את כל הרעיונות שאבתי מ'מחסן' שהיה בתוך ראשי, אשר נאגרו בו במשך שנים מראות, קולות, טעמים, רשמים וחוויות שאת חלקם שכחתי, והודות לכתיבה נזכרתי בהם. 

איך כתבתי את ספריי? 
הדמיון הוא שהנחה תמיד את הכתיבה שלי. קודם כל הייתי רואה בעיני דמיוני את גיבורי הסיפור, ואחר כך את מקום העלילה ומאתו רגע שאלה היו ידועים לי, הייתי כותבת בשטף. היה זה כאילו כתבתי וקראתי את הספר לראשונה בו זמנית. 

מדוע כתבתי כל כך הרבה ספרים? 
רציתי ללוות ילדים מגיל צעיר מאוד ועד שיהיו מסוגלים לקרוא ספרים למבוגרים. זו גם הסיבה שבגללה כתבתי ספרים מסוגים שונים: ספרי מתח, מעשיות, ספרי חבורה, שירי ערש, מחזות ועוד. כתבתי גם כדי לשעשע וגם כדי להקנות ערכים שקרובים ללבי: הגינות, נאמנות ונדיבות. השאלות והתשובות נכתבו בעקבות הביוגרפיה של הסופרת