אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

רוּת אַלמוג : שאלות ותשובות

מה היה הספר הראשון שכתבת לילדים? 
לא חשבתי שאכתוב אי פעם לילדים. אבל כשבנותי היו קטנות, המצאתי להן כל מיני סיפורים. אחד מהם היה סיפור על קרנף והלחטתי לכתוב אותו. כך נולד 'נפי נסיך הקרנפים, שהיה לספרי הראשון לילדים.

איך נולדו הספרים לנוער? 
יום אחד קיבלתי מכתב מנירה הראל, שהייתה אז עורכת ספרי הילדים בהוצאת 'עם עובד', היא שאלה אם יש לי במגרה משהו לילדים. עניתי בשלילה וכשלא יכולתי להרדם באותו לילה, נזכרתי במקרה אמיתי שקרה לי וכתבתי אותו. הילדה בספר מוצאת בשדה, כדור שעשוי מניירות כסף ומחביאה אותו בתיק שלה. היא מבינה שעשתה מעשה רע ומחזירה אותו לשדה. בהמשך הזמינה אותי לכתוב לילדים זוהר שביט, שהייתה אז עורכת ספרי ילדים וכתבתי את הספרים גילגיל' ו'צוענים בפרדס', שגם הוא לקוח מחוויות ילדותי ועניינו בילדים שהלכו לאיבוד בפרדס. הכתיבה לנוער קשורה בבנות שלי. את הספר 'רקפת אהבתי הראשונה' כתבתי בעקבות מה שסיפרה לי בתי, כשנסענו יחד לאנגליה לפגוש את הסופר ג'יימס הריוט, הנערץ עליה. 

מה בין כתיבתך למבוגרים ובין כתיבתך לילדים? 
כדי לכתוב לילדים צריך להיות בקשר איתם, אלא שאחרונה אני רחוקה מילדים ומעולמם. אילו היה לי נכד, זה בוודאי היה שונה. יש לי במגירה כמה ספרים לילדים, בעיקר על בעלי חיים, אבל אני חוששת שהם לא ידברו אל ילדים היום. 

באילו פרסים ספרותיים זכו ספרייך לנוער? 
הספר 'המסע שלי עם אלכס' זכה בפרס זאב, בפרס יד ושם ובעיטור הנס כריסטיאן אנדרסן - הספר 'כדור הכסף' זכה בפרס זאב - הספר 'צוענים בפרדס' זכה בפרס מטעם אוניברסיטת חיפה