אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אורה מורג : שאלות ותשובות

האם גם את, כמו רוב הסופרים, כותבת על ימי ילדותך? 
כן. ועוד איך! נולדתי בחיפה, וימי ילדותי עברו עלי בשכונת בת גלים אשר לחוף הים. אז, לפני יותר מחמישים שנה לא היו עדיין טלוויזיות, לא מחשבים, לא טלפונים , לא פלאפונים לא אינטרנט. בעצם, לא היה לנו בבית שום דבר שהתחבר לחשמל. היינו ילדי הדשא, הרחוב וסמטאות השיכון. כדי לשחק לא היינו צריכים לא תקע ולא שקע. היינו חייבים למצוא לעצמנו עניין. המשחקים שלנו היו אמיתיים ולכן גם נולדו הרבה הרפתקאות ,תעלולים ושיגועים. לשיכון שבו גרתי הגיעו מדי שבוע עולים חדשים, ניצולי מחנות ההשמדה, ואנו, הילדים, קיבלנו אותם אלינו למשחקים ולתעלולים. כשבגרתי, נזכרתי באותה תקופה רחוקה וקסומה ואותו זיכרון ילדות הניב כמה וכמה ספרים. 

האם את מתכוונת לספר החטיפה מן המנזר? 
כן. זהו סיפור ילדותי בשיכון חיילים משוחררים. בת דודתי, העולה החדשה הגיעה לביתנו אחרי השואה והצטרפה לטיולים שערכנו מדי שבת לכרמל ולמנזר שבפסגתו . בעת הביקור במנזר הכרמליתים היא זיהתה את אווה חברתה שנעלמה בשואה. ומכאן התפתח רעיון החטיפה והסוף המפתיע. האם את כותבת גם על ילדייך? בהחלט. תומר נולד בחיפה, על הר הכרמל ולכן ספרי הראשונים מתארים את ההר, את הים ואת הווי הכרמל הירוק והפתוח: 'תומר כ'ץ ילד מומלץ' 'ילד זה לא מה שהיה פעם' כשתומר היה בן 8 עברנו לרובע היהודי של ירושלים העתיקה ושם נולד ספרי השלישי: 'לגמרי לבדי ברובע היהודי.'תומר לא התלהב מהמעבר והרגיש בהתחלה בודד ועצוב ברובע הצפוף והצהוב. כעבור שנתיים עברתי שוב והפעם לרחוב מיכ'ל בתל -אביב התוססת. שם צמח ופרח הספר: 'ספורי רחוב מיכ'ל ובכלל'. רחוב מיכ'ל נמצא בסביבות דיזינגוף סנטר ולכן גם יצא הספר 'מישולי' או סבתא לא מגרשים' המתאר סבתא גזעית (הלא היא אמא של) ונכדתה החמודה (הלא היא דריה בתי) החוברות יחד ותופסות חבורת גנבים. ומה היא תגובתם של ילדייך על החשיפה? את בכלל שואלת אותם אם הם מסכימים? אני לא שואלת. כי מה אעשה אם הם לא יסכימו?לא אכתוב? אני חייבת לכתוב על מה שקורה לי ולסביבתי, כולל ילדי. אני פחות טובה בהמצאות. ילדי מרגישים גאווה שאימא שלהם סופרת וכותבת עליהם. הרבה ילדים מקנאים בהם וכבר קרה שביקשו ממני שאכתוב גם עליהם. 

איך התחלת לכתוב את הסדרה ההיסטורית? 
התבקשתי על ידי הוצאת ידיעות לכתוב ספר על הרצל לרגל שנת הרצל. הספר יצא כספר מתח: 
'בעקבות הבית הנעלם' זכה בפרס זאב נבחר במצעד הספרים בין שלושת הספרים היותר אהובים על הילדים. ואז החלטתי לנסות ולכתוב עוד ספר באותה מתכונת. גם הוא זכה להצלחה גדולה ומכאן כבר הבנתי שזו דרכי. אני גם נהנית מהכתיבה, גם נהנית מהידע הרב שאני רוכשת במהלך התחקיר וגם נהנית לדעת שהילדים דלוקים על הספרים ובזכותי יודעים את ההיסטוריה היהודית והעולמית. הנושאים שאני בוחרת לכתוב עליהם הם לעיתים נסתרים. אני הראשונה שכתבתי עליהם לנוער. למשל: אניגמה – סוד הצופן הגורלי, המרוץ הסודי אל הפצצה. הטמפלרים, אוניית אקסודוס, הקרב באל עלמיין, הבונקר של היטלר ועוד ועוד. 

על מה את חושבת כשאת כותבת? 
איך לא לשעמם !!! אני מאד משתדלת לכתוב ספרים מרתקים ומותחים,שלא תהיה בהם אפילו שורה אחת משעממת. אני מכירה אתכם; יש לכם כל כך הרבה פיתויים אחרים שאם לא ארתק אתכם, תסגרו את הספר בתוך שנייה. אני מקווה שאצליח לחבר אתכם לדפים הכתובים שלי ולנצח את כל ה 'מהבהבים' שפזורים בבית, ולו לשעה אחת.