אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

חיה שנהב : מאחורי הספרים

חתול ירוק
האם יש חתולים ירוקים? בסיפורים יש. החתול הירוק בסיפור שלנו גר בבית עם זנב. האם יש בתים עם זנב? בסיפורים יש. אבל בעצם לא רק בסיפורים. בעצם לכל בית יש זנב. לא קל לראות אותו, אבל כשמוצאים אותו מגלים הרבה סודות. הילד בסיפור שלנו רוצה להיכנס לבית עם הזנב של החתול הירוק. אם לא יתנו לו להיכנס הוא לא יפסיק לבכות. החתול הירוק ומוֹמוֹ, החבר של החתול הירוק, נותנים לו להיכנס. הילד נכנס לבית עם הזנב ומיד הוא מפסיק לבכות, כי הבית היה מעניין מאוד. הוא נכנס לכל החדרים ומציץ גם לחדר שהיה בתוך הזנב של הבית. מה הוא ראה בחדר הזה? זה סוד. זה בהחלט משמח לפגוש לפעמים חתולים ירוקים ולראות בתים עם זנבות. 

מה עושות החיות כשהגשם יורד? 
מתוך הספר 'על ההר יושב ענק'

אני גרה בירושלים בשכונת עין כרם. בתי אבן ישנים וחדשים, חצרות וגינות, ומסביב הרים וסלעים. בוקר אחד, בתחילת החורף, הלכתי לטייל בין הסלעים. ראיתי הרבה נמלים. גשם התחיל לרדת והנמלים מיהרו להיכנס לאדמה. אני נרטבתי ומיהרתי הביתה. בדרך חשבתי על הנמלים. מה עושות הנמלים כשהגשם יורד והן גרות בתוך האדמה? השאלה הזאת משכה אחריה שאלות על חיות אחרות. מה עושות הציפורים כשהגשם יורד ואין להן גג? מה עושות החיות שגרות בשדות ,קיפודים וארנבות, שועלים ואיילות, כשהגשם יורד? מה עושים העכבישים והלטאות כשהגשם יורד? בבית כתבתי שיר שקראתי לו 'מה עושות החיות כשהגשם יורד'. בשיר אין תשובות. יש רק שאלות. השאלות מאפשרות לי להיות קרובה לחיות. השאלות מאפשרות לי להיות חברה של הנמלים.