אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk

בן השייךמאת: מרגלית בנאי
תצלומים: שלמה סוריאנו
הוצאת קרניהספר נראה היום מיושן, הן משום שצולם בשחור לבן והן מפני שחיי הבדואים השתנו מאוד. כתוב בגוף ראשון מפי ילד, שבא לבקר במאהל בדואי, התצלומים הרבים מלווים בהסברים מפי הילד, המתאר מה הוא רואה ומוסיף דברי הסבר כמו:

'הילד היה אוהב ללמוד ובא לבית הספר ברצון. בכל זאת הוא, כמו כל ילדים הבדווים, מחסיר הרבה. מחסיר הרבה. כולם עוזרים הרבה להוריהם ועושים חלק ממלאכות הבית, השדה והמרעה.' וגם 'ברכת השלום של אחמד שונה מזו שלנו. בוקר בוקר, לפני לכתו לבית הספר, מנשק הוא את יד אביו ואחר כך מצמיד את ידו למצח. על ידי הצמדת היד למצח, מביע הוא את הערצתו ומסירותו לאביו'.

הספר מזכיר למבוגרים את הימים הרחוקים, שבהם שימשו ספרי תצלומים כחלונות הצצה לחיים במקומות רחוקים. כך הכירו ילדים את החיים בלפלנד הרחוקה, באמצעות הספר על אלה קרי, המפורסם מבין הספרים בסדרה השוודית 'ילדי העולם'. שתרגמה לאה גולדברג. והוציאה לאור ספריית פועלים בשנת 1951. את ההיכרות עם אורח חייהם של ילדים היום, בארץ ובעולם, מספקת הטלוויזיה.