אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk

חגיגה של שירים

בשנת 1971 ראתה אור בהוצאת עם עובד האנתולוגיה חגיגה של שירים בעריכתו של  מנחם רגב, בעיצובו של אלי שמעוני מאויירת בידי אורה איתן. בהקדמה לקוראים הצעירים, כתב העורך:
'הנה חידוש: ספר שירים, שגם אתם וגם המבוגרים תוכלו, כך אני מקווה, ליהנות ממנו', וסיים את ההקדמה במילים: 'ספר שירים אינו ספר שגומרים אותו. זהו ספר שעומד בארון, או מונח על השולחן או על יד המיטה - ותמיד אפשר לחזור אליו ולמצוא בו שיר מתאים להזדמנות ולמצב רוח'.

בהקדמה לקוראים המבוגרים שיתף העורך את הקוראים בהחלטתו לחלק את השירים בספר לשנים עשר מדורים: אני ועוד אחד, כל אוצרותיי, המון שאלות, בדידות וידידות, הגדולים יכולים וגם אנחנו, התבלבלנו, עולמות מופלאים, לילה טוב, אבל...כל מיני חיות, מה שקרה בגינה, מצחיק ועליז, חידות ומשחקים. לקינוח, צירף את מפתח השורות הראשונות של השירים, בצד רשימת המקורות.

הספר, שסימן את ראשיתה של תקופה במול'ות לילדים, היה מקורי לא רק בתוכנו, כי אם גם במראהו, החל באיורים הנהדרים בשחור לבן שזיכו את המאיירת בפרס בן יצחק מטעם מוזיאון ישראל, וכלה בצבע הנייר ובעיצוב.. חגיגה של שירים הודפס שוב ושוב, במרוצת השנים. בעקבותיו יצאו אנתולוגיות רבות לספרות ילדים. אחת מהן, 'שרשרת זהב', ראתה אור בשנת 2007, בעריכתי, מעוצבת בידי קובי פרנקו ומאויירת בידי בתיה קולטון.  כמו מנחם רגב, בשעתו, גם אני כללתי בה רק חלק מעשרות השירים שאספתי, בהנאה רבה.

נירה הראל