אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk

ברוגז ברוגז לעולם

כתבה: מרג'ורי ויינמן שרמט
צייר: טוני דה-לונה
תרגמה יעל הפנר
הוצאת עם עובד 1978

' יש ילד אחד, קוראים לו אמנון, שגר בקצה הרחוב. פעם, לפני שהכל קרה, הייתי חבר שלו, אבל לפני כמה ימים הוא העליב אותי. הוא כל כך העליב אותי, שאני אפילו לא אחזור על מה שהוא אמר. אני העלבתי אותו בחזרה והוא אמר משהו עוד יותר מעליב, ומאז אנחנו לא חברים'.

'ברוגז ברוגז לעולם' הוא מונולוג כתוב ומאוייר ברגישות, של ילד פגוע, כועס, מתגעגע, סובל, מתרצה, בעקבות ריב עם חברו האהוב. הספר המעודן, שמאוייר בשני צבעים, ראה אור ב1978 ואזל מזמן. בספריות ניתן למצוא אותו וכדאי, גם בזכות התרגום של יעל הפנר.
הכותבת מיטיבה לבטא את מחשבותיו של הילד, שנודדות מקצה אל קצה. הבחירה שלה, לכתוב את הספר בגוף ראשון, מקנה אמינות לטקסט, במיוחד בקריאה בקול.

בתום הסערה הפנימית, מחליט הדובר לטלפן אל חברו ומחזק את עצמו: ' הלו, אמנון, אני מרשה לך להיות שוב חבר שלי. מה? אתה לא זוכר איך רבנו לפני כמה ימים? לא חשוב, העיקר שתבוא לראות את הרכבת החדשה שלי. בעוד חמש דקות? בסדר. להתראות ! האמנון הזה, לא זוכר כלום, אם אני לא מזכיר לו. כן, בלעדי אמנון אבוד לגמרי.'

מרג'ורי ויינמן שרמט הייתה סופרת אמריקנית, שפרסמה יותר מ100 ספרים לילדים. היא הלכה לעולמה ב2017. .

נירה הראל