אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

בּוֹרוֹת

מאת: לואיס סַצֶ'ר
הוצאת עם עובד

 סְטֶנלי יֶלֶנטס נשלח, שלא בצדק, לשמונה עשר חודשים, למחנה לעבריינים צעירים בלב המדבר, שבו  חופרים כל היום בורות, באדמה הקשה והיבשה. סטנלי רוכש חברים חדשים, שֶחי, אֶפס ואחרים ומסתגל לאיטו לעבודת הפרך הקשה מנשוא. באחד הימים הוא מוצא באחד הבורות שפופרת של שפתון שעליה חרוט ק.ב. התגלית הזאת היא הצעד הראשון לגילוי הדברים המוזרים המתרחשים במחנה ולהבנה שחפירת הבורות לתיקון האופי, שהמציאה הנהלת המחנה, לא נבחרה במקרה. בעקבות התגלית עוברים סטנלי וחבריו שרשרת הרפתקאות מפחידות, וגם מצחיקות,  בדרך אל גילוי הסודות המפתיעים של מחנה גרין לייק.
 

מחנה לילדים רעים

אין אגם במחנה גרין לייק (האגם הירוק) .פעם היה כאן אגם גדול מאוד, הגדול באגמים של טקסס. זה היה לפי יותר ממאה שנים. עכשיו הוא סתם שממה מישורית ויבשה. גם עיירה הייתה פעם בגרין לייק. העיירה הצטמקה והתייבשה כמו האגם וכמו האנשים שגרו בה. 

בקיץ הטמפרטורה מגיעה לשלושים וחמש בצל, אם יש שם צל, אבל אין הרבה צל באגם הגדול והיבש. העצים היחידים הם שני אלונים עתיקים בקצה המזרחי של 'האגם'. בין שני העצים תלוי ערסל ומאחוריו בקתה של קורות. למחנאים אסור לשכב בערסל. הוא שייך למפקח. גם הצל שייך למפקח. ובאגם, נחשים ועקרבים מוצאים להם מסתור מתחת לאבנים ובבורות שחפרו המחנאים. 

כלל אחד על נחשים ועקרבים שכדאי לזכור: הם לא יציקו לך, אם לא תציק להם. בדרך כלל.
עקיצת עקרב או הכשת נחש היא לא הדבר הגרוע ביותר שעלול לקרות לך. לא מתים מזה. בדרך כלל.
לעיתים ינסה מחנאי להיעקץ בידי עקרב ואפילו בידי נחש קטן. כך יזכה ליום או יומיים של החלמה באוהל, במקום לחפור בור באגם. 

אבל בידי לטאה מנומרת לא כדאי להיעקץ. זה הדבר הרע ביותר שיכול לקרות לך. תמות אז מוות איטי וכואב. תמיד. אם עקצה אותך לטאה מנומרת, אתה כבר יכול לבוא אל צל עצי האלון ולשכב בערסל. איש שוב לא יכול לפגוש בך.

הקורא ודאי שואל עכשיו: למה ירצה מישהו לבוא למחנה גרין לייק?
רוב המחנאים אין להם ברירה. מחנה גרין לייק הוא מחנה לילדים רעים. אם לוקחים ילד רע ומכריחים אותו לחפור כל יום בור בשמש הלוהטת, הוא ייהפך לילד טוב. יש אנשים שחושבים כך. לסטנלי יֶלֶנטס ניתנה ברירה. השופט אמר: אתה יכול ללכת לכלא, או למחנה גרין לייק. סטנלי בא ממשפחה ענייה. מעולם לא היה במחנה.


Loading...