אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
לוסי מוד מונטגומרי
קלייב סטייפלטון לואיס
חנה ליבנה
דבורה עומר
גוטפריד אוגוסט בִּירגֶר
פיליפ פולמן
אוסקר וויילד
יוהַנה סְפּירִי
יהונתן גפן
אדמונדו דה אמיצ'יס
יאנוש קורצ'ק
מייקל מוֹרְפּוּרגוֹ
מרים ילן שטקליס
יעל רוזמן
אנטואן דה סנט אקזיפרי
פֶרֶנץ מולנר
חנה ליבנה
עודד בּוּרְלָא
של סילברסטיין
פרנק בָּאוּם
יוּ לוֹפְטינג
קֶנת גְרַאהַם
לואיס קרול
קרלו קולודי
אנדרֶה מוֹרוּאָה
 

האריה, המכשפה וארון הבגדים

מאת: קלייב סטייפלטון לואיס

תרגמה נורית גולן
הוצאת מחברות לספרות

היה היו ארבעה ילדים, פיטר, סוזן, אדמונד ולוסי. הסיפור הזה הוא על מה  שאירע להם, כשנשלחו מלונדון בימי המלחמה בגלל ההפצצות מהאוויר.  הם הגיעו  לביתו של פרופסור זקן מאוד ולו שיער לבן ומדובלל  שצמח כמעט על כל פניו. הילדים מגלים בבית הענקי ארון בגדים. הם נכנסים לתוכו ומוצאים את עצמם בארץ קרה הנקראת נרנייה , בה שולטת מכשפה מרושעת ומצטרפים לאריה הטוב אסלן ומצטרפים למלחמתו בכוחות הרשע של המכשפה הלבנה. זה הראשון מבין  שבעת הספרים שכתב לואיס על נרנייה, ספרים שהפכו לקלאסיקה.

  


 

לוסי נכנסה לארוןכשהגיע הבוקר, ירד גשם בלתי פוסק, כבד כל כך, עד שאם השקפת מבעד לחלון, לא ראו עיניך את ההרים ולא את היערות ואפילו לא את הפלג בגן. זה לא בשבילי, אמר פיטר, אני יוצא לסייר בבית.
הכל הסכימו לכך, וזו היתה תחילתה של ההרפתקה. 

היה זה מין בית שלעולם לא היגעת לסופו, וכולו משופע פינות לא צפויות מראש. עד מהרה הגיעו אל חדר ארוך מאוד, ובו מצאו חליפת שריון, אחריו היה חדר ירוק כולו ונבל עומד באחת מפינותיו, אחר כך ירדו שלוש מדרגות ועלו חמש, וכעבור זמן מה נגלה לעיניהם חדר ריק לגמרי, פרט לארון בגדים גדול.
אין פה כלום, אמר פיטר, וכולם פנו וצעדו החוצה, כולם - חוץ מלוסי.


היא נשארה שם, כי חשבה שכדאי לפתוח את דלת הארון. היא נכנסה לארון, עמדה בין המעילים וחככה בהם את פניה. עד מהרה חדרה עמוק יותר וצעדה עוד ועוד פנימה, בחושך, עד שהבחינה שהיא עומדת באמצע יער ושלג יורד לרגליה. 

לוסי חשה פחד- מה, אבל עם זאת היתה סקרנית מאוד ונרגשת. היא החלה להתקדם גליש- גלש ביער, על פני השלג, לקראת האור שלפניה. לאחר כעשר דקות הגיעה לשם וגלתה כי זהו פנס, וכעבור זמן קצר יצא יצור מוזר מאוד מבין העצים ועמד באור הפנס. זה היה פאון
Loading...