אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

צ'רלי והשוקולדה

מאת: רואַלְד דַאל
אייר יוסף שינדלמן
הוצאת זמורה ביתן

'החלטתי להזמין חמישה ילדים לבקר בממלכת השוקולד שלי. כדי להיכלל ביניהם, עליכם לגלות
את כרטיסי הזהב שהוטמנו בתוך חמש חפיסות שוקולד'.
וילי וונקה


אחד מחמשת הילדים המאושרים שזכו למצוא כרטיס זהב היה צ'רלי.
וילי וונקה עורך סיור בממלכת השוקולד שלו לצ'רלי 
סופו היה מפתיע

הפרק האבוד
 

מכונת המסטיק הגדולה


וילי וונקה קרב עם החבורה אל מכונה עצומת ממדים, שניצבה במרכזו של חדר ההמצאות. היה זה מגדל עשוי פלדה מבריקה, שהתנשא גבוה מעל לילדים ולהוריהם. מתוך צריחו הזדקרו לכל עבר מאות על גבי מאות של שפופרות זכוכית דקות , וכל אותן שפופרות זכוכית השתלשלו כלפי מטה וניתלו כאשכול ענק מעל אגן עגול וגדול כאמבט. הביטו וראו! הריע מר וונקה ולחץ על גבי שלושה כפתורים שונים לצד המכונה.

בה בשנייה בקע רחש רם מביטנה והיא התחילה מזדעזעת כולה בצורה מפחידה ביותר. קיטור פרץ מתוכה והתאבך לעבר התקרה, ומייד אחר כך הבחינו האורחים כי חומר כלשהו התחיל בוקע ויוצא מתוך כל מאות שפופרות הזכוכית הקטנות ונושר לתוך האגן הגדול שמתחתן.

מכל שפופרת ושפופרת יצא חומר בצבע שונה, וכל צבעי הקשת (ועוד צבעים רבים נוספים) זרמו ונשפכו לתוך האגן העגול. היה זה מחזה מרהיב עין.
 
ומשהיה האגן מלא כמעט כולו, לחץ מר וונקה על כפתור אחר ובין רגע פסק אותו חומר צבעוני לזרום מתוך השפופרות, הרחש הרם גווע ובמקומו נשמע עתה קול זמזום רם. מערבל ענקי מזמזם ומסתחרר בתוך האגן הגדול ובוחש יחד את כל הנוזלים הצבעוניים, כאילו היו גלידת גזוז.

אט אט התחיל המקשה מעלה קצף, והקצף הלך והתגבה וצבעו הפך מכחול ללבן, מירוק לצהוב, מחום לאדום ושוב לכחול.
שימו לב! קרא וילי וונקה.

קלוק! תקתקה המכונה והמערבל חדל לזמזם. עתה השמיעה המכונה קולות מציצה ועד מהרה התחילה התערובת הכחולה - מקציפה עוברת מן האגן הענקי בחזרה אל בטן המכונה. לפתע השתררה דממה ואחר כך נשמעו קולות רחש מוזרים.

ושוב דמם החדר. ואחר כך פלטה המכונה לפתע  המיה רמה וממושכת ובו ברגע קפצה מתוך הדופן שלה מגרה קטנטנה , ובתוך מגרה זו נח מין פס אפור, קטן ודק כל כך עד שהכל סברו שחלה כאן טעות כלשהי. פס זה נראה כמין תלוש קרטון אפור.

הילדים והוריהם הביטו דוממים בתלוש קטן זה, שנח במגרה. אתה רוצה להגיד לי שזה הכל? שאל מיקי טלא בשמץ של סלידה. זה הכל! הכריז וילי וונקה וסקר בגאווה את הדבר המונח במגרה.
אינכם יודעים עדיין מה זה? נשתררה שתיקה קלה, ואז, לפתע פתאום, השמיעה ויולט בורגר,
 מלכת גומי הלעיסה, צווחת התפעלות: בחיי, זה מסטיק!, זעקה, זאת חתיכת מסטיק!
הצדק איתך, הכריז וילי וונקה וטפח על גבה, זוהי חתיכת מסטיק.

זהו פלח של גומי לעיסה הנפלא ביותר, המדהים ביותר, הסנסציוני ביותר בעולם !
גומי לעיסה זה, המשיך מר וונקה ואמר, הוא ההמצאה האחרונה שלי,  ההמצאה הגדולה והמרעישה ביותר שלי. אני מכנה אותו 'סעודת מסטיק' זה....זה... אותה פיסת מסטיק המונחת לפניכם היא בגדר ארוחה שלמה בת שלוש מנות!
Loading...