אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
 

גורילה

מאת: אנתוני בראון
איורים: אנתוני בראון

תרגם יצחק עוגן
הוצאת אדם/ מודן

חנה מתגוררת עם אבא שלה, שהוא בן אדם עסוק מאוד. אף פעם אין לו זמן לבלות עם בתו.
ליום ההולדת מקבלת חנה במתנה גורילה צעצוע. בלילה הופך הצעצוע לגורילה אמיתי שלובש את הבגדים של אבא ולוקח  את חנה לגן החיות.כשמתעוררת חנה משנתה בבוקר יום ההולדת, חוזרת הגורילה להיות צעצוע ואבא מציע לחנה ללכת לגן החיות יחד אתו.

 

חנה אהבה גורילות. היא הייתה קוראת ספרים על גורילות, הייתה מסתכלת על גורילות כשהיו בטלויזיה, וגם הייתה מציירת תמונות של גורילות. אבל אף פעם היא לא ראתה גורילה אמיתי. לאבא שלה לא היה זמן לקחת אותה לראות גורילה בגן החיות. לא היה לו זמן לשום דבר. כל בוקר הוא היה הולך לעבודה לפני שחנה הלכה לבית הספר, ובערב הוא היה עובד בבית. כשחנה היתה שואלת אותו משהו, הוא היה אומר: 'לא עכשיו. אני עסוק. אולי מחר.' אבל כשהיה מגיע מחר, תמיד הוא היה עסוק. 'לא עכשיו. אולי בסוף השבוע.' כך הוא היה אומר. אבל בסוף השבוע הוא היה תמיד יותר מדי עייף. אף פעם הם לא עשו שום דבר ביחד. 

בלילה שלפני יום ההולדת שלה, חנה הלכה לישון נורא-נורא נרגשת – היא בקשה מאבא שלה שיביא לה גורילה! באמצע הלילה, חנה התעוררה פתאום וראתה חבילה קטנה-קטנה מונחת לה בקצה המיטה. זה באמת היה גורילה, אבל רק גורילה-צעצוע.
חנה זרקה את הגורילה לפינה שבה היו מונחים שאר הצעצועים שלה, וחזרה לישון. 
בלילה קרה משהו מדהים.'
Loading...