אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
 

הנערים מרחוב פאל

מאת: פֶרֶנץ מולנר
 
נמצ'ק, בוקה, ברבש, צ'לה, קולנאי הם נערים הונגרים, גיבורי הספר הנפלא הזה.
הספר מספר על קבוצת נערים שמצאו  מגרש למשחקים, הגרונד, והם נאלצים להילחם נגד קבוצת ילדים אלימים
שרוצים לגזול מהם את המגרש. 
התרגום הישן יצא לאור בשני חלקים: החלק הראשון נקרא 'מחניים' והשני נקרא 'איזהו גיבור?' על שמו של נמצ'ק, הילד שכולם חשבו שהוא פחדן והתברר שהוא גיבור. 
 
האיורים לקוחים מהמהדורה המקורית.
מהונגרית: מרדכי ברקאי
 

'..מעתה התנהל קרב מר. אדומי הכותונת, אשר כבר צפו את תבוסתם, חדלו להקפיד על קיום חוקי המלחמה. לחוקים נזקקו כל עוד האמינו שגם בקרב הוגן ינצחו. עכשו סילקו את כל המעצורים. המצב נעשה מסוכן. למרות היותם רק כמחצית ממספר נערי רחוב פאל, עמדו יותר במאמץ.  אל הבקתה! שאג פרי אץ', צריך לשחרר אותם! הפקעת כולה כאילו שינתה כיוון, והחלה לפלס דרכה לעבר הבקתה.
לתפנית זו לא היו נערי רחוב פאל מוכנים. מחנה אדומי הכותונת חמק מפניהם, כמו מסמר המתעקם תחת דפיקות פטיש. פרי אץ' שעט בראש, ובקולו תקוות הניצחון: אחרי! 

באותו רגע, כאילו נזרק משהו אל רגליו. הוא נעצר לפתע. דמות ילד קפצה מולו. מנהיג אדומי הכותונת נרתע, ומאחוריו נבלם כל הכוח הפורץ. נער קטן עמד לפני פרי אץ', קטן ממנו כמידת ראש, נער בלונדיני צנום, שנשא את שתי ידיו למעלה. עצור! קרא קול דק. כוח רחוב פאל, אשר כבר החל להיתפס לבהלה, קרא פה-אחד בקול גדול: נמצ'ק! הנער הבלונדיני הצנום והחולה, לפת בשתי זרועותיו את פרי אץ' הגדול, ובמאמץ כביר  ששאב כוח מחומו הקודח ומהתערפלות הכרתו, הפיל ארצה את המנהיג.
Loading...