אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הקיפוד שאמר מה אכפת


כתבה: נרי אלומה
אייר: עמית טריינין
הוצאת הקיבוץ המאוחד (2024)
32 עמ' מנוקדים
נושא: התחשבות באחר, יחסי שכנות


'לקראת החורף הקרב אדון קיפוד החליט לחפור לו מחילה צרה, חמה ואפלולית. מיד ניגש לעבודה. בשתי רגליו חפר, ואל השביל ליד ביתו העיף את העפר.'

קיפוד חופר לעצמו מחילה, אך המחילה חוסמת את השביל בין בית הארנב לבית העכבר חברו. כשאלה מתלוננים ומסבירים שחסם בפניהם את השביל, הוא עונה בגסות מפגין חוסר עניין במצוקתם ומאיים לדקור אותם. כשיורד הגשם המחילה הופכת לביצה והוא כמעט טובע. למזלו הארנב והעכבר נחלצים לעזרתו והארנב בנדיבות מזמינו להתחמם בביתו, על אף התנהגותו כלפיהם. האם יבין? ילמד להתחשב? האם ירכוש חברים חדשים?

נרי אלומה חרזה עלילה קצבית ודינמית, התרחשות רודפת התרחשות. נראה שרצף האירועים והשיח המתקיים בין הדמויות, יקלו על התמצאות הקורא הצעיר בסיפור.

עמית טריינין, תרגם את הדינמיות של העלילה והפעלתנות של הדמויות לאיורים צבעוניים ועשירים במיוחד. על רקע הצבעוניות בולטים גיבורי הסיפור שמאוירים בעזרת קווי מתאר הוא התמקד בהבעות הפנים שלהם, ואלה מעוררים רגשות והזדהות אצל הקורא.

הספר יצא גם במסגרת 'ספרית פיג'מה'.

יעל פז