אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אריה ושמו אנה


כתבה ואיירה: מאיה שלייפר
הוצאת כנרת (2023)
40 עמ' מנוקדים'זה היה יום רגיל ושום דבר לא עמד לקרות. אנה הלכה לגן... ופתאום ראתה אריה'. כך מתחיל סיפור נוגע ללב, על הילדה אנה שבדרכה אל הגן פוגשת אריה חכם, שיודע להקשיב ולתת עצות שונות מהמקובל. אריה שמעדיף לאכול פנקייקים ולא ילדות עצובות בדרכן אל הגן. אנה חווה קשיים חברתיים בגן כי הילדים אינם משתפים אותה במשחקיהם, לעיתים מעליבים או נוהגים כלפיה באלימות.

בעזרת האריה, אנה מגלה את העוצמה הקיימת בתוכה. היא לומדת ליזום ולדייק את רצונותיה. דווקא כשאינה מנסה לרצות, ואינה נבהלת מדחייה של הילדים, היא מוצאת פתרון יצירתי מיקומה החברתי משתנה, ובטחונה העצמי גדל.

ברגישות ובשפה פשוטה מדברת הכותבת על ילדים שאינם מוצאים מקום במרחב החברתי בגן ובעצם אל כל הילדים, שעושים את צעדיהם הראשונים במורכבות החברה. הסיפור מבוסס על חוויותיה האישיות שחוותה בגן הילדים ובבית הספר ברוסיה, שם נתפסה שונה הן מבחינת מוצא והן מבחינת מראה. גם בתה היחידה התקשתה למצוא את מקומה בגן הילדים, ובספר מובאים אזכורים לחוויותיהן.

מדובר בספרה השני של הסופרת והמאיירת מאיה שלייפר. ספרה הראשון 'בית ענק', זכה לשבחים ותורגם לשפות רבות. ככותבת ומאיירת, היטיבה לחבר בין הטקסט הכתוב והאיורים הצבעוניים. שיערה הצהוב של אנה מתחבר לדמותו הצהובה והגדולה של האריה, כמו גם הדמיון בהבעות הפנים של השניים. האיורים גדולים ממלאים את המרחב וכמו מכניסים את הקורא הצעיר פיזית לתוך העלילה ויוצרים הזדהות וקרבה אל הדמויות.

ספר מתוק שידבר אל בנים ובנות בגיל הרך (גילאי 3-5)

יעל פז