אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אגודת בנדיקט הסודית

כתב: טרנטן לי סטיוארט
תרגם: ארז אשרוב
הוצאת זמורה – ביתן (2023)
סדרה: מרגנית – ספרי מופת לילדים ונוער
415 עמ'
נושא: הרפתקאות, מתח ומסתורין
 


אתחיל מהסוף, אם אתם בגילאי 11-14, חובבי ספרי הרפתקאות – ומסתורין, אגודת בנדיקט הסודית, הוא הספר עבורכם.

רייני, סטיקי קייט וקונסטנס הינם ילדים מיוחדים (הסביבה רואה אותם כמשונים). לכל אחד מהם יכולות מיוחדות, אך המשותף לארבעתם, הוא היותם יתומים (או חיים לבדם) ומחוננים כל אחד בתחומו.

ארבעת המופלאים מגיעים בעקבות מודעה בעיתון למיונים חשאיים ונבחרים למשימה סודית. מאחורי ההזמנה עומד מר בנדיקט המנהל אגודה בה חברים שלושה מבוגרים משונים הפועלים לצידו.

הארבעה נשלחים ל'מכון לימודים לנאורים במיוחד', על מנת להציל את האנושות מכוח שמנסה להשתלט עליה באמצעות שליטה על המחשבות. המשימה המורכבת דורשת מהם חוכמה, אומץ, תושייה, יצירתיות ועבודת צוות. ביחד יתגברו על אתגרים קשים ובלתי צפויים ויתמודדו עם דמויות מסוכנות. טרטן לי סטיוארט, יצר עלילה סוחפת ומסתורית, ודמויות נוגעות ללב, רגישות ומופלאות.

אם אתם אוהבים לפתור חידות, אינכם נרתעים מהרפתקאות וסכנות, נראה שרייני וחבריו ימצאו חן בעינכם.

הספר הינו הראשון מבין ספרי הסדרה, הספרים עובדו על ידי דיסני לסדרה.

מהספר: 'אני רוצה שכמה דברים דברים יהיו ברורים לחלוטין,' אמר מר בנדיקט. 'אין זה מרצוני להציב אתכם בפני סכנות. ההפך המוחלט הוא הנכון: אני מתאב את הרעיון.ילדים צריכים להעביר את זמנם בלימודים ובמשחקים בסביבה בטוחה לחלוטין – זאת האמנוה המוצקה שלי..... האם אתם יכולים לנחש מדוע, למרות כל זאת, אני מערב אתכם במשהו מסוכן?' 'למה אנחנו אמורים להניח שאתה אומר את האמת?' קונסטנט קראה תיגר. 'לצורך הדיון,' אמר מר בנדיקט, 'הבה נניח שאני דובר אמת.' 'אם אתה אומר את האמת,' אמר רייני, 'אז הסיבה היחידה שאתה מסכן אותנו היא שאתה מאמין שנהיה בסכנה גדולה עוד יותר אם לא תעשה את זה.'

יעל פז