אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

קֹטֶן בֹּטֶן

כתבה: ורד לבר
איירה: כנרת גילדר
הוצאת כנרת (2023)
מנוקד 38 עמ'

אפרת מצאה גוזל קטנטן מבוהל וממורט. היא הביאה אותו לחדרה וטיפלה בו במסירות עד שגדל, עד שהתחזק, עד שצימח נוצות, עד שהחל לקפץ בחדר, עד שצריך היה להיפרד. הגוזל הפך לציפור ועף, כי המרחב הוא ביתו.

אפרת מטפלת בו נגד כל הסיכויים, ילדי השכונה צוחקים על הבחירה שלה בגוזל, סבתא וסבא חושבים שהיא מבזבזת את זמנה, ואילו אבא חושש שליבה ישבר כי הגוזל לא ישרוד. אך אלה אינם מרפים את ידיה והיא ממשיכה לטפל בגוזל, מעודדת ואינה נוטשת. אפרת סבלנית, נחושה, ואחראית, מוכיחה שילדה קטנה יכולה לעזור ולהועיל לבעל חיים שזקוק לעזרה.

בסוף הסיפור יש הסבר: מה לעשות אם מוצאים גוזל מתחת לעץ.

ורד לבר הכותבת, בבונאית ובעלת תיאטרון הבובות 'טוליק', כתבה סיפור על רגישות ועל דאגה לחלש, נושא שנכתבו עליו סיפורים רבים, והוא אינו מחדש.

כנרת גילדר המאיירת השתמשה בפלטת צבעים רכה ומצומצמת, בעזרתם יצרה אווירה חמימה והרמונית, שמקשרת בין אפרת לציפור.

מהסיפור: 'רעיון משונה', צוחקים בגינה כמה ילדים שגרים בשכונה. 'טוב שאת לא מגדלת דביבון.' 'או קרנף', 'או ג'ירף', 'או דב נמלים או עדר פילים...' 'באמת מזל שמצאת רק גוזל...' מביטה בם אפרת ועונה חיש מהר, 'אם ארצה אגדל גם תנין או נמר...'

מתאים מגיל 4

ספרים נוספים בנושא:
איך לרפא כנף שבורה / בוב גראהם
חיפושית בגשם / רותי דפנה

יעל פז