אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

החוט הנסתר

כתבה: פטריס קארסט
איירה: ואן לו – וריטהוף
תרגום: נעמי בן גור
40 עמ' מנוקדים
הקיבוץ המאוחד (2023)



התאומים ליזה וג'רמי התעוררו בבהלה בליל סערה, רצו לאימם ובקשו להישאר לידה. האם הפתיעה וסיפרה שהיא תמיד איתם, גם כשאינם באותו החדר, בזכות חוט נסתר שמחבר ביניהם בכל רגע.

'אנחנו לא רואים שום חוט,' אמר ג'רמי. 'אי אפשר לראות את החוט הנסתר. אנשים שאוהבים זה את זה מחוברים תמיד בחוט מיוחד במינו, שעשוי מאהבה.' 'אבל אם לא רואים אותו, איך יודעים שהוא שם?' שאלה ליזה. 'אפילו אם אינך יכולה לראות בעיניים, את יכולה להרגיש אותו בלב ולדעת שהוא תמיד מחובר לכל מי שאת אוהבת.'

כך לומדים השניים שבכל מקום בו יהיו, בג'ונגלים או בפסגות ההרים. הם לא יהיו לבדם... תמיד יוכלו להתחבר לאוהבים אותם בעזרת החוט הנסתר. בסיפור מקסים זה, השכילה המחברת להפוך מושגים מופשטים כמו אהבה וקשר רגשי, למוחשיים. הרעיון לפיו אפשר להרגיש חוט בלתי נראה בלב ובכל אחד קיימים חוטים נסתרים שכאלה, מעורר מחשבה מנחמת ומעודדת ונותן מענה לחשש מפני בדידות, מפרידה או מניתוק.


בני 3 – 6 יפעילו בטבעיות את דמיונם, יזדהו עם הדמויות, ויזכרו בקלות את הרעיון המקנה תחושת בטחון ושייכות. האיורים הצבעוניים, והלבבות המופיעים לאורך הספר, משפיעים על האווירה האופטימית המובילה את הסיפור.

יעל פז