אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

משפחת המומינים - זכרונותיו של מומינאבא

משפחת המומינים - זכרונותיו של מומינאבא
כתבה ואיירה: טובה ינסון
תרגמה: דנה כספי
203 עמודים מנוקדים

הוצאת כתר


זכרונותיו של מומינאבא הוא הספר הרביעי בסדרה משפחת המומינים: בעקבות חורף קסום, כוכב השביט מגיע, הסיפור על מגבעת המכשף. הדמויות המאכלסות את ספריה של טובה ינסן מוכרות לילדים בעולם מסרטונים, מהצגותומספרים מסוגים שונים.

ילדים ישראלים מכירים את המומינים בזכות דנה כספי, שתרגמה לעברית את ספריה של ינסן ואפשרה להם להצטרף למיליוני הדוברים בשפות שונות שנהנים מהם. שמה של דנה כתוב בשער הספר באותיות קטנות, אבל היא ראויה לתודה גדולה, כמי שפתחה בפני דוברי עברית את השער אל עולמם של המומינים, שבראה טובה ינסן.

הספר גדול, כמו הספרים, שקדמו לו בסדרה, הן מבחינת מספר העמודים והן מבחינת גודל האותיות, ידיים של ילדים קטנים, להם הוא מיועד, תתקשינה לשאת את כובד משקלו. הספר מתאים לקריאה בהמשכים. למאזינים צעירים צפויות שעות של הנאה בשמיעת זכרונותיו של מומינאבא, המחולקים לפרקים, נושאי כותרות מסקרנות, כמו- פרק שבו מסעי באוקיינוס מגיע לשיאו בתיאור נהדר של הסערה ומסתיים בהפתעה מחרידה. ופרק שבו אני מייסד מושבה ומתמודד עם משבר וגם מעלה באוב את רוח הרפאים באי הבלהות. במרוצת הקריאה או ההאזנה, יכירו המאזינים את הברדקון, את פרדריקסון, את האכרסמון, את המימלה, ואת יוקסי , שפגש מומינאבא בדרך, עד שיגיעו לסוף דבר.

'מומינאבא הניח את עט הזכרונות על שולחן המרפסת ובחן את בני משפחתו בדממה. 'לחייך!, אמרה מומינאמא בהתרגשות ניכרת. 'לחייך, אבא', אמר מומינטרול, 'עכשיו בטח תהיה מפורסם.' 'מה אתה אומר!' קרא מומינאבא וקפץ ממקומו. 'כל מי שיקרא את הספר הזה יאמין שאתה מפורסם' אמר מומינטרול בביטחון גמור. מחבר הספר נופף באוזניו ונראה מאושר. יכול להיות! אמר.'

רינה בן יהודה