אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk

טרומן הצב

כתבה: גִ'ין רִידִי

איירה: לוסי קמינס

מאנגלית: רונית רוקאס

כתר, כנפיים 2021

לבני 5 עד 7

 

'אֵין סִבָּה לִדְאָגָה.

הִיא כְּבָר הָלְכָה לֹא פַּעַם.

וְתָמִיד חָזְרָה.

אֲבָל הַבֹּקֶר

תִּיק הַגַּב שֶׁלָּהּ הָיָה

גָּדוֹל בִּמְיֻחָד.

וְשָׂרָה נִרְאֲתָה

מְהֻרְהֶרֶת בִּמְיֻחָד.

[...]

טְרוּמָן חִכָּה

שֶׁשָׂרָה

תַּחְזֹר.

הוּא חִכָּה.

וְחִכָּה.'

 

טרומן הצב חי בתוך מְכָל שקוף בבית של שָׂרָה. בוקר אחד שָׂרָה אכלה ארוחת בקר שונה מהרגיל, לבשה סודר חדש, לקחה תיק גב ענקי ויצאה מהבית. מהמכל השקוף שלו טרומן השקיף אל הרחוב וראה איך שָׂרָה עולה לאוטובוס ונעלמת. אחרי שעות ארוכות של הַמְתנה החליט טרומן  לעשות מעשה; בנחישות ובתושייה הוא יצא מן המכל, התקדם לאטו מאדן החלון לספה וממנה לשטיח ופסע עד דלת הכניסה – והנה שָׂרָה! היא חזרה! באותו לילה שָׂרָה קראה לטרומן סיפור. הוא הבין שעידן חדש התחיל.

הילדה שָׂרָה והצב שלה התמודדו באותו יום עם אתגרים דרמטיים; שָׂרָה התחילה ללמוד בבית הספר, הכירה עולם חדש וחייה השתנו; טרומן יצא גם הוא מסביבתו הרגילה, הכיר מחוזות חדשים וגם חייו השתנו. השינויים לא רק שלא הפרידו בין החברים, אלא גרמו לחברוּת שתתהדק.

ג'ין רידי נולדה בשיקגו, ארצות הברית. היא מספרת שכילדה קראה כל מה שהגיע לידיה, כולל מילונים, ובילתה שעות רבות בספריות ובחנויות ספרים (פעם אף ביקשה תזאורוס ליום הולדתה...). בעבר שימשה בין היתר מצילה (!) באגם מישיגן. היום היא סבתא לנכדים ובזמנה הפנוי רוכבת על אופניים, מטפסת על הרים ומתנדבת לטובת קשֵי יום. עדיין מבלה שעות רבות בספריות ובחנויות ספרים ומגדירה את עצמה כותבת, קוראת וחולמת.

ספרים מאותו מדף:

גיבור, מאת מיה סביר

כל הכבוד לאמנדה ולתנין שלה, מאת מו וילמס

ארגוס, מאת מישל קנודסן

כלבים לא רוקדים בלט, מאת אנה קמפ

ג'ורג'י, מאת דקלה קידר

נירה לוין