אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

נחשה בחופשה

כתבה: ג'וליה דונלדסון
איירה: הָאנָה שוֹאוֹ
מאנגלית: שֹׁהם סמיט ואמנון כץ
כנרת 2019
88 עמוד, מנוקד

'דוריס היא נחשה מאוד נחמדה,' אמרה פולי. 'ראיתי אותה. היא לא ארסית. אוף אמא, אל תהיי רעה!'

'רעה?!' אמרה אמא. 'איזו חוצפה! הסכמתי שתשמרי על שני שרקנים, על ציפור ועל להקה שלמה של דגי זהב! לא מתחשק לי שיהיה לי בבית נחש.'

פולי תלתה על שער הבית מודעה: 'פנסיון פולי, חופשות לחיות מחמד', והצליחה לשכנע את אמה להסכים לארח בבית חיות מחמד שבעליהן יצאו לחופשה. פולי ידעה שתצליח לתמרן את אמה: 'היא הכירה את אמא שלה. 'אני אחשוב על זה' הפך תמיד ל'כן'.' כמה ימים אחרי שהמודעה נתלתה התמלא הבית 'אורחים': שרקנים בתיבה על הדשא, ציפור מיינה גדולה במטבח, דגי זהב בבריכה שבחצר השכנים, ונחשה על השיש במטבח, בתוך מכל מיוחד לזוחלים. פולי הנמרצת והדעתנית ארגנה את העסק שלה כמעט בעצמה, והשאירה לאימה רק את הזכות לעצור את זרם הפניות של לקוחות חדשים.

הספר החביב הזה מציג באיפוק מחויך היפוך תפקידים במשפחה: הילדה פולי, בעלת יוזמה ויכולת שכנוע, מנהלת היטב את המשבר שחוללה היעלמותה של אורחת מסוימת מאוד בפנסיון שלה, ממשיכה להיות בטוחה בעצמה על אף אנחותיה ומחאותיה החלושות של אמה, ובסופו של דבר לומדת דבר או שניים על ההפתעות שמזמנים החיים (ובעלי החיים).

הספר פונה לקוראים צעירים שכבר רכשו את הקריאה. על כך מאותתים הטקסט הקצר יחסית בכל עמוד, איורי העיפרון נטולי הצבע בכל אחת מהכפולות והפורמט הקטן של הספר.         

על ג'וליה דונלדסון, סופרת בריטית שכתבה בין היתר את טרופותי קראו בדףדף.

ספרים מאותו מדף:

הבית הגבוה והבית הנמוך / נורית זרחי

ליבי, או מה קרה לאיש-עם-הכלב? / הדס ליבוביץ'

בוטן העכבר והדבק האכזר / יובל אלבשן

חיית המחמד של לוסי / פיטר בראון

גוזל השלולית / ג'ין ויליס

 

נחשה בחופשה מתאים לקוראים מתחילים בני שש עד שמונה.

נירה לוין