אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אל עצמה, עיונים ביצירתה של גלילה רון-פדר-עמית

 
כתב: שי רודין
מודן 2018
426 עמוד, לא מנוקד 

ספרה הראשון של גלילה רון-פדר –עמית ראה אור ב- 1972, ומאז פרסמה כ-400 ספרים - ספרי ילדים, ספרי נוער ורומנים למבוגרים. ד'ר שי רודין, חוקר ספרות עברית וספרות ילדים ומרצה במכללה האקדמית גורדון בחיפה, בחר להאיר את יצירותיה של רון-פדר-עמית לשלוש קבוצות גיל אלה ולהתבונן בהן מכמה היבטים: ההיבט הפואטי בוחן את סגנון כתיבתה של הסופרת; ההיבט התמטי בוחן את הנושאים בספריה, כמו מקומם של ילדים בחברה, זהות אישית, פערים בחברה והיסטוריה יהודית וישראלית; ההיבט החברתי עניינו תהליכים שעברה החברה בישראל ומשתקפים בספרים; ההיבט האישי מציג את ערכיה, את ילדותה ואת משפחתה כפי שהם מהדהדים ביצירותיה.
 
בספר חמישה שערים:
השער הראשון – 'סדרות לילדים ולנוער' – מציג את הסדרה החלוצית אל עצמי המציגה ילדות נון-סטריאוטיפית של גיבור המנתץ את מיתוס הצבר ותובע לעצמו תשומת לב, את הסדרה יומנו של ניר שרוני שנגזרה מהסדרה אל עצמי ועוסקת בהתבגרות, בהצטללות הזהות האישית ובאהבות ראשונות, ואת סדרת ההרפתקאות ג'ינג'י. השער השני – 'פואטיקה ותמטיקה בספרות לבני הנעורים' – דן במה שמוגדר כ'סיפורת בעיה', ברומנים לנוער ובדמות הגיבורה בספרים נאדיה ו-להיות יוצאת דופן. השער השלישי מתבונן מקרוב בחמישה ספרים למבוגרים, והשער הרביעי – בכתיבה הביוגרפית והאוטוביוגרפית. בשער החמישי נפרשת שיחה של רודין עם רון-פדר-עמית, שבמרכזה סיפור ילדותה, נעוריה והתבגרותה והשתקפותם ביצירתה ועיבוד ספריה לרדיו ולטלוויזיה. 
בספר מוזכרים בהרחבה או בקצרה כ-70 מספריה של רון-פדר-עמית.
 
ספרים מאותו מדף:
צייד הצבעים, סיפורו של נחום גוטמן
, מאת לאה נאור
מלך הילדים, סיפורו של לוין קיפניס, מאת לאה נאור
אומרים אהבה יש, סיפורו של חיים נחמן ביאליק, מאת גלילה רון-פדר-עמית
הסיפור של אמנות הציור, מאת אבִּיגֵיל וִיטְלי

אל עצמה מתאים למבוגרים. 
נירה לוין