אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מסע בזמן עם אוגר

כתב: רוס וולפורד
מאנגלית: נעמה בן דור
דני ספרים 2017
362 עמוד, לא מנוקד 

'אומרים שאחרי שעברת על החוק פעם אחת, הפעם השנייה הרבה יותר קלה. עכשיו אני יכול להגיד בביטחון שזה נכון גם לגבי ביצוע תכניות מטורפות, שכוללות רכיבה על טוסטוס בחצות ופריצה לחניות מקורות. עכשיו, כשאני יודע איך אני הולך לחזור לשם, אני כבר ממש רוצה להמשיך את מה שהתחלתי. ברור שאני גם מת מפחד, אבל ממש חשוב לי לא לאבד את המומנטום ואת האומץ שעזר לי להתחיל במשימה [...] בהנחה שמה שאבא שלי כתב נכון, יש לי סיכוי למנוע ממנו למות ולהחזיר את המצב לקדמותו.' 

אביו של אַל מת בעקבות תאונה כשאַל (אלברט) היה בן שמונה. לקראת יום הולדתו ה- 12 אַל ואמו עוברים לשכונה חדשה, לבית בעלה החדש של האם. לאל אין עדיין חברים בשכונה החדשה, ועליו להסתגל לחיים במחיצת סטיב וקרלי - הבעל החדש ובתו, נערה מתבגרת מחוספסת ועוינת למראה. רק מסָבוֹ, אבי אביו המתגורר בסמוך, אַל שואב עידוד וכוחות נפש, והקשר החם והיציב ביניהם מחזק את יכולתו של הילד לקבל את המציאות החדשה. 

ביום הולדתו אמו של אַל מוסרת לו מכתב שכתב לו אביו לפני מותו, ובו מידע מלהיב שנראה דמיוני; האב מספר שפיתח מכונת זמן ומציע לבנו לצאת למסע בזמן כדי למנוע את מותו. אַל, שמחליט להיענות לאתגר ולהחזיר את אביו לחיים נאלץ לפרוץ לבית שבו התגוררה המשפחה כשהאב היה בחיים, מסתבך בשקרים ובשלל תקלות, ואת הדרך במרחבי הזמן לחיים החדשים הוא עושה תוך כדי נחיתוֹת בנקודות זמן שונות; כל אחת מהן מחייבת חשיבה חדשה ומעוררת דילמות מטלטלות, עד לסוף המפתיע. 

בסיפור הפנטזיה שזור סיפור התבגרות של נער צעיר, שהגעגועים לאביו וההחלטות שעליו לקבל מגבירים את רגישותו המוסרית והחברתית עד כדי בחינה חדשה של חייו שלו ושל החיים בכלל. איך עליו להגיב לניסיונות ההתיידדות של האיש החדש? האם עליו לרַצוֹת את אמו ואת בן זוגה ולוותר אגב כך על עצמִיוּתוֹ? הוא מתבונן מנקודות מבט שונות בפיסות החיים שהוא נקלע אליהן, ומתוודע לשטחים האפורים העצומים של ספקות ולבטים. מה יקרה לנישואיה השניים של אמו כשהאב יחזור לחייהם? האם יש לו הזכות לשנות גם את חייהם של כל האנשים סביבו? לצד הנושאים האישיים הולך ומתגבר לאורך הסיפור חשש מפני התרחשותה של קטסטרופה. בתוך כך אַל מתוודע לחולשותיו, ליכולת שלו להשתנות, לדרך שבה הוא מתייחס לבני אדם. סבו של אַל נולד בהודו וסבתו הייתה ולשית; גם החיבה ליוצאי פנג'ב ולנוכחותם ברב-תרבותיות האנגלית מלווה את הסיפור.
הספר אינו קל לקריאה. עומס הפרטים, הסוגיות המשפחתיות והתנועה בין זמנים מקבילים תובעים קריאה דייקנית, רגישות ותשומת לב, שלא תמיד נדרשים מקוראי צעירים של מדע בדיוני או פנטזיה. 

רוס וולפורד
היה עיתונאי ומפיק טלוויזיה לפני שהחל לכתוב. חי בלונדון. מסע בזמן עם אוגר הוא ספרו הראשון.
מסע בזמן עם אוגר מתאים לבני 10 ומעלה.
נירה לוין