אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

סיפור על גשם

עיבדה: רות קלדרון על פי מקור תלמודי
איירה: נועה קלנר
מודן 2016
24 עמוד, מנוקד

יום אחד, כשרבי חנינא בן דוסא הלך בדרך, החל לרדת גשם שהלך וגבר. האיש, שנרטב עד לשד עצמותיו, הביט סביבו וראה שצמרות העצים רחוצות, ש'הפרחים זקפו ראש ובשלוליות קיפצו צפרדעים'. או אז התפלל וביקש שיחדל הגשם: 'כל העולם עולו בנחת וחנינא בצער?'. כשפסק הגשם מיהר חנינא לביתו, פשט את בגדיו הרטובים, התחמם ליד התנור וערך את השולחן. אבל לפני שהתחיל לאכול הביט החוצה והבין שאין די בגשם שירד; האדמה עדיין צמאה והנחלים לא מלאו מים. שוב נשא תפילה וביקש שיתחדש הגשם. רק אז הרשה לעצמו להשביע את רעבונו. 

הסיפורים הרבים על חנינא בן דוסא, תנא שחי בגליל לפני כאלפיים שנה והיה תלמידו ועמיתו של רבי יוחנן בן זכאי, מעידים על השקפת עולמו המוסרית-חברתית. סיפור על גשם עוסק בהתחשבות ובענווה, ומדגים תפיסה שוויונית וראיית האדם כחלק מן הבריאה.
רות קלדרון, חוקרת תלמוד ומייסדת בית המדרש 'עלמא' ללימודי התרבות העברית, עיבדה את הסיפור על פי המקור התלמודי (מסכת תענית, דף כד ע'ב). המקור אינו מצוין בשולי הספר, וחבל.
נועה קלנר היא מאיירת ישראלית בוגרת בצלאל החיה בירושלים. 

ספרים מאותו מדף:
אגדת קמצא ובר-קמצא
, עיבדה שהם סמיט
משל על שועל, עיבדה שהם סמיט

סיפור על גשם מתאים לבני ארבע עד שבע.
נירה לוין