אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

סיפורי בוקר

כתב: לוין קיפניס
ציירה: נועם ויינר
מודן הוצאה לאור 2016, 'ספרית נח'
26 עמוד, מנוקד

'היו שלושה אחים עצלים
האח הצעיר היה עצל מאוד
האח השני היה עצל מאוד-מאוד
והאח השלישי - הבכור, היה עצל מאוד-מאוד-מאוד.
[...]
נפל תפוח אחד על האח הצעיר, נפל תפוח שני על האח השני,
והתפוח השלישי נפל ישר על פיו של האח השלישי.
כך קיבלו שלושת העצלנים את עונשם.'

שלושה סיפורים קטנים שכתב לפני עשרות שנים הסופר לוין קיפניס מקובצים בספר סיפורי בוקר. שניים מהם מתארים בהומור ילדים - ילד וילדה - שאינם אוהבים להתעורר בבוקר, והשלישי הוא מעין מעשייה דידקטית על סופה של עצלוּת. על לוין קיפניס קראו במדור סופרים..
לשונם של הסיפורים מסגירה את גילם; אוצר המילים הגבוה - 'באו וזָלְפוּ זִלּוּפֵי מים' ו'את נעליה הוא מַנְעִיל' והצורה הארוכה - 'קוּמָה, רמי'; ואף על פי כן הטקסטים קליטים ומובנים, הרבה בזכות פיזור השורות בריבועי קומיקס שאיירה בכישרון רב המאיירת הצעירה נֹעַם ויינר. האיורים שופעים הומור, מרחיבים מאוד את הטקסט המינימליסטי וזמינים גם לעין צעירה. 

הספר היפהפה ראה אור ב'ספרית נֹח' - ספרית קומיקס שיזמו המאיירים רותו מודן וירמי פינקוס. בריאיון לעיתון הארץ ב- 1913 נשאל פינקוס 'מה זה קומיקס לגיל הרך?' והשיב: 'בשבילי קומיקס זה יותר מדימוי אחד בעמוד. אתה פותח כפולה והמציאות מתפרשת ביותר מדימוי אחד לעומת ׳פיקצ׳רבוק׳ שבכל כפולה יש דימוי אחד שמפרש את המציאות. הקומיקס, כמעט כמו במחזור תמונות כנסייתי, מאפשר להתגבר על בעיית זמן ונותן תמונת עולם מלאה ומורכבת יותר. נאמר שאתה עושה ספר ילדים, וזה פו הדב שנתקע במחילה. בציור אחד אתה יכול לתאר אותו או מקדימה או מאחורה, ואתה יכול לראות שהוא נתקע אבל אתה לא יכול לראות את הפנים שלו או את התגובה של אלו שמסביב. בקומיקס אתה יכול להראות מה קורה מקדימה, מרחוק, מקרוב, מסביב, הכול באותה כפולה'. 
לריאיון המלא 

עוד ספרים ב'ספרית נח':

אורי כדורי מאת לאה גולדברג, איירה רותו מודן
מר גוזמאי הבדאי מאת לאה גולדברג, אייר ירמי פינקוס
מעשה בחתוליים מאת ע' הלל, איירה כרמית אלקנתי
סיפורי בוקר מתאים לבני שלוש עד שש. 

נירה לוין