אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

יצאנו לטייל, ספר הטיולים הגדול לילדים

ערכה: רינת פרימו
איירה: רעיה קרס
ידיעות אחרונות ספרי חמד 2016
47 עמוד, מנוקד

שירהּ של לאה נאור הטיול, שבו מתארים טיילים צעירים איך יצאו ל'ערמות החול' ('בנינו שם טירה / חפרהו מנהרה / [...] / טיפסנו על שלושה עצים / [...] קטפנו צברים'), פותח את הספר. בכל אחד מחמשת שעריו, ששמותיהם מתחילים ב'יצאנו לטייל ב...' (בשכונה, בפרדס, בחוף הים, במושב, במדבר), טקסט קצר על סביבת הטיול, הוראות 'מה לקחת?', תיאור של 'מה נראה?' והצעות ל'מה נעשה?'. בכל שער יצירת ספרות ההולמת את נושאו: כך חותם השיר 'מציאה' מאת לאה גולדברג את השער 'יצאנו לטייל בשכונה', ו'מעשה בכובע' מאת לוין קיפניס מלווה את ההצעה לטיול במושב. 

הספר מתמקד בדברים הקטנים ששגרת היום-יום מטשטשת, ומפנה את תשומת לבם של הזאטוטים אל מה שמתחת לאפם: 'יש ברחוב שלכם עץ ברוש? חפשו לידו את האצטרובלים הקטנים שלו', או 'אם תצאו לטייל לפני הזריחה, אולי תגלו מתי בדיוק נכבים פנסי הרחוב שלכם'. תחת הכותרת 'מה נעשה?' אפשר למצוא הצעות מפתיעות: אם מטיילים בשכונה ורואים את כובע הנזיר - 'אפשר לאכול את הפרח שלו כמו שהוא או להוסיף לסלט', ואם מטיילים במדבר אפשר למצוא 'אבן שטוחה ויפה' ולהכין ממנה סבונייה לבית. 

בדרך כלל לשון הספר נוחה גם לקטנים; חבל שיש בו משפטים כמו 'בעבר היו הפרדסים אחד מסמליה של מדינת ישראל', שעבור קהל היעד הם חסרי משמעות; גם הצורה 'מה לקחת?' שלצד 'מה נראה?' ו'מה נעשה?' צורמת.
המאיירת רעיה קרס פונה לקוראים בסגנון רך, ידידותי ומדויק המנהיר את הטקסט אך אינו מעמיס מידע טפל. 

הרהור:
ספר, כידוע, אינו נכתב מעצמו, גם לא ספר טיולים; מי כתב את הספר? להוצאה פתרונים.
יצאנו לטייל מתאים לקוראים מגיל שלוש עד חמש.

ספרים מאותו מדף:
יומטיול
- ירושלים, מאת שהם סמיט ואיה גורדון-נוי
טיול ילדותי - הורים וילדים מטיילים, מאת משה ואיקי גלעד
הרפתקה בעשב עם פרופסור פצפונטבע, מאת מירי לשם-פלאי

נירה לוין