אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הכול בפנוכו

כתב ואייר: של סילברסטין
נוסח עברי: נעם פרתום
מודן הוצאה לאור 2014
208 עמוד, מנוקד

מר כוח אומר לבנו נוח,
'רוץ מהר - בלי תירוצים - במאמץ מתמיד!'
מר מצטיין אומר לבנו רונן
שיהרוג אותו אם הוא יפסיד.
מר מחושב אומר לבנו אליאב,
'תהיה אמיץ, אבל זהיר,'
והילדונת רות פשוט זכתה בתחרות
(אבא שלה היה מחוץ לעיר).

74 שירים כלולים באסופה החדשה משיריו של הסופר והמשורר, הפזמונאי, המאייר, המוזיקאי והתסריטאי האמריקני של (שלדון) סילברסטיין. האסופה ראתה אור ב- 2011, שתים עשרה שנה אחרי מותו. סילברסטין, שנולד בשיקגו למשפחה יהודית, היה יוצר מקורי, שנון, בעל חוש הומור יוצא דופן ורגישות יוצאת דופן לשפה: 
'סילברסטין משכשך במקאברי, כשההומור מנטרל את הפחד ומבהיר לכול שזה רק סיפור [...] יש גלריה אין-סופית של טיפוסים, אנושיים ואחרים, שכל אחד מהם ייחודי, מפחיד, מצחיק, מוזר ומוכר בעת ובעונה אחת [...] ובצד אלה מבליחים גם שירים ליריים צובטי לב [...] לכאורה סילברסטין הוא אנרכי, מדיח למרי, חף מחינוכיות. אבל, מאחורי ההמצאות המטורפות, הגוזמאות השובבות, ההומור הפרוע, הסלפסטיק ופריקת העול מסתתר משורר מוסרני. בתוך העטיפה ההבלותית הוא מעביר לקוראיו מסרים הומאניים מוצפנים: ההומור והאמנות כסם-חיים, שבחי הרוחניות ודחיית החומרנות, המלצה לגילוי-לב, חשיבותן של שטויות כהגיינה נפשית, הפער בין החלומות לבין היכולת, הצורך בתקשורת אמתית [...] ומסרים חדים וברורים מאוד נגד מלחמה, אלימות וגזענות' (ילדים גדולים, כרך 2 - האמריקאים, מאת יהודה אטלס, ידיעות אחרונות ספרי חמד 2003, עמ' 210–211). 

ספרו הידוע ביותר של של סילברסטין הוא העץ הנדיב. עוד קבצים משיריו שראו אור בעברית - החתיכה החסרה, אור בעליית הגג, ליפול למעלה. 

הכל בפנוכו
מתאים לכל קורא.
נירה לוין