אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

דוקטור מולקולה

 
מאת: אוֹרִי וייל
צילום: צור קוצר
מודן 2014
117 עמוד, מנוקד

'בספר הזה קיבצתי את הניסויים האהובים עלי ביותר,' אומר אורי וייל בהקדמה לספרו, 'הניסויים זמינים ופשוטים לביצוע. הם לא מסוכנים או מזיקים - לכל היותר, תזכו לקצת לכלוך ובלגן. ואם זה לא מצליח - אל תתייאשו, נסו שוב'. 

הספר כולל 36 ניסויים בחמישה שערים: אוויר ואווירה - ניסויים המדגימים את כוחו של האוויר; סוד המים - על תכונותיו הידועות-פחות של הנוזל החשוב; מעבדה במטבח - איך חומרים זמינים משתנים לנגד עינינו בתהליכים מפתיעים; כוחות-על - איך פועלים כוח המשיכה, כוח החיכוך וכוח העילוי; הפיצוצייה - איך שחרור לחץ לכיוון אחד גורם לדחיפה לכיוון ההפוך.
כל הניסויים מלווים בתיאור, בהוראות, בתצלומים ובהסברים מפורטים וברורים. 

את הדמות 'דוקטור מולקולה' המציא השחקן והבמאי אורי וייל, לצורך מופע שהוצג פעמים אחדות במוזיאון המדע. הצגה בשם זה שהועלתה בעקבות המופע זכתה במקום הראשון בפסטיבל הצגות מדעיות שהתקיים בפינלנד. בהקדמה לספר המבוסס על ההצגה, הכותב מספר איך הגיע מעולם התיאטרון אל המדע ואיפה הוא מוצא רעיונות לניסויים, ומסביר איך לשמור על הבטיחות. 

רוצים להכין משחת שיניים לפילים? טיל הפועל על אוכל? מלכודת ספרים? הגעתם אל הספר הנכון. 

דוקטור מולקולה - ניסויים מדעיים שאפשר לעשות בבית
מתאים לבני שש עד עשר.
נירה לוין