אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

טעם של חג

טעם של חג - סיפורים ומטעמים לילדים
סיפורים: מיה דובינסקי ויעל מולצ'דסקי
מתכונים: מֵרַב סריג
איורים: ליאורה גרוסמן
כנרת בית הוצאה לאור 2014
45 עמוד, מנוקד

המילה 'טעם' שבכותרת מכוונת לשתיים ממשמעויותיה של המילה; סיבה או הסבר, ואחד החוּשים; הספר אכן כולל טקסטים הנוגעים לחֵיךְ, וכאלה המספקים הסברים על החגים, על מקורותיהם ומנהגיהם ועל הסביבה הלשונית שלהם.
בתוכן העניינים המעוצב מופיעים החגים היהודיים על פי סדרם בלוח השנה. הספר מביא בחשבון את נמעניו - ילדים שחלקם עדיין אינם קוראים, והחגים מופיעים בשמותיהם אך גם מיוצגים באיורים (רימון, ארבעת המינים, סביבון, עציץ, מסיכה, מצות וכן הלאה). השַׁבָּת חותמת את הרשימה. 

לכל חג מוקדשות שתי כפולות;
בכפולה הראשונה טקסט סיפורי - חדש או בהשראת חז'ל - ופינה המוקדשת לחג בזיקה לשפה העברית; למשל, הפינה הלשונית המוקדשת לראש השנה עוסקת במגוון המילים מהשורש חו'ג - כמובן, בלא נקיטת מונחים לשוניים פורמליים - כמו חג, חגיגה, מחוגים (מחוגי הזמן ומעגל השנה), חוג המשפחה וחוגים אחרים כמעגלים שבהם נמצא האדם וכו'. הפינה העוסקת בט'ו בשבט נוגעת במשמעויות השונות של 'טבע', תוך הרחבת הדיון גם לטבע האדם הטבוע בו. הטקסטים מותאמים לקהל היעד והם בהירים גם בהאזנה.
הכפולה השנייה מציגה מתכון ההולם את החג; גלילת תמרים ואגוזים לט'ו בשבט, פלאפל ליום העצמאות. בכל מתכון כמה חלקים - כלים וחומרים, אופן ההכנה והגשה. הכלים, החומרים ושלבי ההכנה מאוירים בהתאמה. 

חותמת את הספר כפולה שבה שתי כותרות - 'המתכון החגיגי שלנו' ו'הסיפור החגיגי שלנו', ושורות לכתיבה אישית.
הספר ערוך ומעוצב היטב, תכניו הפונים לקוראים צעירים עשויים להרחיב מעגלי שיח בין גדולים לקטנים. 

טעם של חג - סיפורים ומטעמים לילדים
מתאים לבני ארבע עד שבע.
נירה לוין