אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אֶמה בוכה

כתבה וציירה: יוטה באואר
מגרמנית: שמעון זנדבנק
כתר 2013
ספר קרטון לפעוטות

הגיבורה של סדרת הספרונים החדשה היא אֶמָה, עכברונת-ילדונת. אירועים קטנים ואפיזודות מחייה מוצגים בארבעה ספרוני קרטון, כולם בפורמט ריבועי קטן (15X15), ובכל ספרון שבע כפולות, שבכל אחת שני איורים ושתי שורות מחורזות; האיור הגדול והשורות המחורזות מציגים סיטואציות מחיי היום-יום של קטנטנים, כמו מריבה של שניים בגלל צעצוע אחד, צער על גביע גלידה שנפל, הזדהות עם חיית מחמד פצועה, יקיצה בלילה וחשש מפני החושך, התמודדות עם כעס לא מובן של הורה ופיוס מנחם. האיור הקטן מוסיף לכל אפיזודה פרט קטן העשוי להרחיב את פוטנציאל השיחה. למשל, לצד איור גדול של אמה המזילה דמעות על חתול פצוע, מופיע איור של תיק עזרה ראשונה; לצד איור גדול של אמה הבוכה במיטתה בלילה מופיע איור קטן של מנורת לילה.

פעוטות ישמחו לדפדף בספרונים בעצמם, או מוטב בחיקם ובתיווכם של מבוגרים המשמיעים את הטקסט, מצביעים על האיורים ומתאימים את הנגנת קולם (האינטונציה) לאירוע שבמרכז הכפולה. 

הספרונים הולמים אוזניים ועיניים צעירות מאוד: הטקסט הקצר כתוב בלשון מדויקת ומובנת לקטנטנים, האיורים מקפידים על מינימום פרטים ועל צבעוניות מדודה. יופי. 

עוד בסדרה - אמה בבית, אמה אוכלת, אמה צוחקת. 

יוטה באואר
(גרמניה 1955) היא מאיירת וסופרת לילדים, כלת עיטור אנדרסן (2010).
נירה לוין