אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

בדיוק בזמן

בדיוק בזמן, יותר גדולה ממך
מאת: אורית ברגמן
מודן 2013
שני ספרי קרטון לפעוטות

'מיכאל זוחל לעץ הגדול,
לפגוש את החבר שלו, טוטו הפילון.
- שלום, מיכאל.
- שלום, גבי.
- לאן אתה זוחל?
- לעץ הגדול, לפגוש את טוטו הפילון, ואתה?
- אני ממהר!' 

בכפולה הפותחת את בדיוק בזמן המשוחחים הם מיכאל החילזון וגבי הברווז. בכפולה שאחריה עדיין אפשר לראות את כף רגלו המתרחקת של הברווז, וכבר מופיעה דמות חדשה המנהלת דיאלוג עם מיכאל החילזון. הפעם זהו דג רכוב על אופניים; גם הוא ממהר, ממש מאחר. הבאה בתור היא זואי החתולה הרכובה על קטנוע. נכון, גם היא ממהרת - לחברים.
הדיאלוגים הקצרצרים חוזרים על עצמם בשינויים קלים על פני כפולות הספרון - כולם בין מיכאל החילזון המתקדם לאיטו לעבר העץ הגדול, לידידים החולפים על פניו. לא די שהוא אטי מטבעו - הם כולם מצוידים היטב (גלגיליות, תלת-אופן, קטנוע, סירת-מנוע, מטוס וטיל...) ומתקדמים במהירות. רק בסוף הספרון מתברר שהידידים מיהרו אל העץ הגדול כדי להפתיע את מיכאל עצמו במסיבת הפתעה לכבוד יום הולדתו.
קטנטנים שהמבוגר הקורא יפנה את תשומת לבם לחיוכו של מיכאל המאויר בתחילת הסיפור, יבחינו שהחיוך משתנה והופך להבעת עצב מול שרשרת הממהרים שאינם טורחים להתעכב, אבל מסיבת ההפתעה המתוקה שבסוף הסיפור מחזירה את החיוך למקומו.
כל כפולה רומזת על החבר ששוחח עם מיכאל בכפולה הקודמת וכבר התקדם ועבר הלאה, ובכך מסייעת לקטנים ליצור ולזכור את רצף בעלי החיים הנושא את העלילה. בנוסף לכך, כל אחד מהחברים נושא פריט או כמה פריטים הרומזים לקוראים - אף כי לא לחילזון השקוע במאמציו - לאן מועדות פניהם: כוסות, בקבוק משקה קל, פופקורן וצלחות, סוכריות ועוגה. 

אורית ברגמן
השתיתה עלילה שלמה על מינימום טקסט ועל איורים נושאי תוכן המקפידים להימנע מגודש. גם על ההימנעות מחריזה היא ראויה לברכות; המוסכמה הספרותית הכורכת ספרות לפעוטות עם חריזה מעמיסה על המדפים יצירות מפוקפקות שעיקרן חריזה מביכה. 

יותר גדולה ממך, הספר השני בסדרה לפעוטות של אורית ברגמן, מבקש להמחיש לפעוטות מושגים כמו גיל, כוח, מהירות וגודל ואת יחסיותם, על רקע מפגש טעון רגשית בין שני חברים. 

אורית ברגמן
, מאיירת וסופרת, היא כלת פרס דףדף לספרות ילדים תשע'ג.
בדיוק בזמן ו-יותר גדולה ממך מתאימים לבני שנתיים-ארבע. 

נירה לוין