אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הדינוזאורים

מאת: רָאלִי רַיימְס
מאנגלית: גיא הרלינג
שוקן 2013, חדש בסדרת 'עולם ומלואו'

'למן הרגע הראשון שבו שמעתי את הסיפורים על יָאנָאפָּאלוּ, גמרתי אומר
לגלות את האמת על אודותיו. העובדה שכדור הארץ היה מאוכלס בעבר
ביצורי ענק אימתניים היא כשלעצמה מופלאה דיה, והילכה עלי קסם משחר ילדותי;
אך מה שמצאנו על אדמת האי הוא תגלית היסטורית של ממש.' 

כותרת המשנה של הספר האלבומי המהודר היא 'יומנה של משלחת בדרכה אל הלא-נודע, אמריקה הדרומית - אפריל 1907'. המחבר מציג את עצמו כעוזרו של הקולונל פ'ה פוֹסֶט - ראש המשלחת ליָאנָאפָּאלוּ, 'האי האבוד' ששב ונמצא, והספר הוא יומן המסע של המשלחת הדמיונית; הוא מגדיר את המסגרת העלילתית ומספק את העילה לעיסוק נרחב בנושא שאינו מעלה אבק בזכות דורות מתחדשים של מעריצים. 

הספר יענג שוחרי מסעות וחובבי דינוזאורים. כפולותיו עמוסות מידע מגוון המופיע בצורות שונות ובהקשרים שונים: מפות, איורים צבעוניים ובשחור לבן של מה שראו חברי המשלחת ושל ממצאים פליאונטולוגיים, הגדרות, קטעי מידע על חיי הדינוזאורים ופכים קטנים על תכונותיהם כפי שנצפו על ידי חברי ה'משלחת', תצלומים של ילידים כמו גם של חברי המשלחת ומידע על דמויות מפתח בחקר הדינוזאורים, מילון מונחים ועוד הפתעות קטנות - הכול יחד יוצר מכלול מרתק, שיש בו דפדוף וחקירה ונבירה וגילוי של פתקים וצרופות שילהיבו את חובבי התחום. 

אפשר לקרוא בספר מתחילתו ועד סופו על פי סדר העמודים, ואפשר להתמקד בכל פעם בפריט מידע אחד. ספקנים חסרי מעוף בדקו אקראית כמה מן הפריטים ומצאו: אמת לאמיתה. 

הדינוזאורים - חיפוש אחר העולם האבוד
מתאים למאזינים סקרנים מגיל 6 ולקוראים עד גיל 12, ולמעריצי לטאות בכל גיל.
נירה לוין